Upcoming concerts

A unique art event yet unheard in Latvia will be presented to the Liepāja Art Forum by the world-renowned Latvian Radio Choir and French conductor Roland Hayrabedian. They invite you to an Egyptian funerary ritual captured in French composer Zad Moultaka’s sound based on the Book of the Dead.

Lebanese-born artist and composer Zad Moultaka comes from a background of Arab theater. He moved to Paris at a young age to study the fundamentals of Western European composition. The voluminous oratorio for sixteen voices and electronica was inspired by the Egyptian Book of the Dead, which is considered to be the oldest written testament of our civilization. Ancient Egyptians believed that another world, one of gods, existed parallel to their own, and gods were superior to humans. People’s lives on earth were merely part of an eternal journey that continued in the hereafter – in effortless joy and wealth.

The voluminous opus was ordered and premiered by the French a cappella ensemble Musicatreize and its conductor Roland Hayrabedian, who will embark on the journey to Osiris and Isis’ kingdom with a group of soloists from the Latvian Radio Choir this time.

The journey will be started off by Hungarian composer György Ligeti’s 1966 cosmically vibrational and atmospheric Lux Aeterna (Eternal Light), based on a Roman Catholic requiem mass and Ligeti’s masterfully crafter 16-part micropolyphony.

At 6 p.m., we invite you to a pre-concert conversation with musicologist Dāvis Enģelis in the 2nd floor gallery.

The program features:

György Ligeti Lux Aeterna (1966)

Zad Moultaka Khenkhenou (2018)

  

Tickets: from 10.00 euros. Ticket prices may change approaching the event.

Place: Great Hall, Concert hall Great Amber

Duration: 1 hour 30 minutes

Unikālu un līdz šim Latvijā nedzirdētu mākslas notikumu “Liepājas Mākslas forumā” piedāvās pasaulē atzītais Latvijas Radio koris un franču diriģents Rolāns Erabedjāns, aicinot uz libāniešu izcelsmes franču skaņraža Zada Multaka skaņās tverto ēģiptiešu atvadu rituālu, kas tapis pēc “Mirušo grāmatas”.

Latvijas Radio kora profesionālā meistarība, skaņveides kultūra un performances dziļums ir labi zināmas vērtības gan Latvijas, gan pasaules kormūzikas arēnā. Šis kolektīvs ir unikāla profesionālu dziedātāju apvienība, kas saviem klausītājiem piedāvā nepieredzēti plašu repertuāru — no senās mūzikas līdz vissarežģītākajām mūsdienu komponistu partitūrām, kurās katrs dziedātājs kļūst par individuālu instrumentu — ar savu personīgu pienesumu kora unikālajam tembrālajam apvienojumam.

Libānā dzimušais mākslinieks un komponists Zads Multaka nāk no arābu teātra pasaules. Jau visai agrā jaunībā viņš pārcēlies uz Parīzi, kur studējis Rietumeiropas kompozīcijas pamatus. Taču savā daiļradē no rietumnieciskā saglabājis vien struktūru, kompozīcijas saturu piepildot ar austrumu pasaulei tuviem tēliem un elementiem. Apjomīgo oratoriju sešpadsmit balsīm un elektronikai iedvesmojusi ēģiptiešu “Mirušo grāmata”, kas tiek uzskatīta par mūsu civilizācijas senāko rakstīto vārdu. Senie ēģiptieši ticējuši, ka paralēli viņu pasaulei eksistē vēl kāda cita – dievu pasaule, un dievi ir pārāki par cilvēkiem. Savukārt cilvēka zemes dzīve ir vien daļa no mūžīgā ceļojuma, kas turpinās aizsaules dzīvē – bezrūpīgā priekā un pārticībā. Misticisma piesātinātajā oratorijā Zads Multaka izgaismojis senās Ēģiptes dievu Izīdas un Ozīrisa kultā balstīto atvadu rituālu, kas slavinot dabas pastāvīgo atjaunošanos un nāvi, paver izeju jaunai dzīvei – cikliskai un mūžīgai mīlestībai. Tamdēļ nāve ir dvēseles ceļojuma beigas tikai tad, ja pati dvēsele laikā neatrod “izeju uz dienu”.

Apjomīgo opusu pasūtinājis un pirmatskaņojis franču a cappella ansamblis Musicatreize un tā diriģents Rolāns Erabedjāns, kurš šoreiz ceļojumā uz Ozīrisa un Izīdas valstību dosies kopā ar Latvijas Radio kora solistu grupu.

Bet ceļojumu aizsāks ungāra Ģērģa Ligeti 1966. gadā radītais,  kosmiski vibrējošas atmosfēras cauraustais Lux aeterna – Mūžīgu gaismu dodi mums, Kungs, kam pamatā Romas Katoļu baznīcas sakrālās vārsmas un Ligeti meistarīgi izvītā 16 balsu mikropolifonija.

Past concerts

25.09.2021 19.00
Great Amber