Pēteris Vasks | Foto: Matīss Markovskis

Atzīmējot komponista Pētera Vaska 75. gadu jubileju, Latvijas Radio koris, diriģents Sigvards Kļava un pianists Reinis Zariņš vienkopus pulcē Pētera Vaska, Artura Maskata un Andreja Selicka kormūziku un klaviermūziku ar vairākiem pirmatskaņojumiem.

Lidija Lasmane | Foto: Roberts Skrajāns

Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā iestudējis koncertuzvedumu "Purpura pārdevēja", kas ir veltījums disidentei Lidijai Lasmanei. Iestudējums veidots kā apliecinājums cilvēka gara spēkam, ticībai un godīgumam. Tas tiks pārraidīts 2. aprīlī LTV 1. kanālā  pl. 16.35.

Koncertuzveduma idejas autors, diriģents Sigvards Kļava saka: "Es iedomājos to mazo, aizrestoto lodziņu, kas tev ir viss – svaiga gaisa avots, saules gaismas avots, vienīgais punkts, caur kuru tev lūgties…"

Nacionālā ierakstu kompānija "SKANi" izdevusi komponistes Santas Ratnieces autoralbumu "Vigilia del Mattino" ar vairākiem pasaules pirmatskaņojumu ierakstiem Latvijas Radio kora izpildījumā.
Albums jau pirms izdošanas ticis iekļauts mūzikas staumēšanas vietnes "Spotify" klasiskās mūzikas jaunumu sadaļā "Classical New Releases", kur tiek rekomendēti nedēļas ievērojamākie jaunumi.

Tiešsaistes koncerta rogramma veidota ap centrālo darbu, izsmalcinātā intelektuāļa un dzīves baudītāja itāļu avangardista Lučāno Berio (Luciano Berio, 1925- 2003) “A-ronne”. Autors saka: “A-ronne" ir teksta vokalizācija un tā pārveidošana uz kaut ko ļoti pirmatnēju, bet vārdos grūti nodefinējamu. Vispār tas ne tuvu nav skaņdarbs tradicionālā izpratnē, lai gan strukturālie paņēmieni nereti ir gluži ierasti: piemēram, modulācijas, intonācijas, īpaši traktētas aliterācijas, skaņas un trokšņa attiecības, reizumis arī standarta melodijas, polifonija un heterofonija.

Svinīgā ceremonijā, ko sestdienas, 6. marta, vakarā no Latgales vēstniecības GORS tiešraidījusi Latvijas Televīzija, godināti 10 Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” ieguvēji – spilgtākie un nozīmīgākie notikumi un personības 2020. gadā, kā arī balva par mūža ieguldījumu pasniegta keramiķim Voldemāram Vogulam.

Koncerti drīzumā

Koncerti nav atrasti