Kamēr vieni sauļo vaigus Spīķeros pie Daugavas, mēs izvēlamies siltumu ar iespēju satikt citu kultūru gan akustiskās, gan gastranomiskās izpausmēs.

Pieci koncerti Japānā ir aizraujošs piepildījums maijā, kad nupat esam noslēguši "Latvijas gredzens" pirmo gredzenu un gatavojamies vairākiem mūzikas festivāliem Rīgā, Jūrmalā, Vācijā, Nīderlandē, Francijā.

Skatupunkti atšķiras, mainās un plūst.
LV100 ir konteksta veidotājs arī Latvijas Mobilais Telefons Straume LMT. Par nākamajiem nevis bijušajiem. Par pēctecību. Un jauno, kas liek rasties un radina.

Jau ceturdaļgadsimtu Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents Sigvards Kļava - virzītājspēks, kura vadībā Radio koris sasniedzis profesionālās kora mākslas virsotnes un pat kļuvis par vienu no pasaules kormūzikas žanra attīstības virziena noteicējiem. Sagaidot Latvijas simtgadi, Sigvards Kļava izlolojis vērienīgu projektu Latvijas gredzens: tas četros konceptuāli atšķirīgos ciklos pievērsīsies katram novadam raksturīgajām īpatnībām un bagātībām vietējo ļaužu un tradīciju skanējumā.

Ar pirmizrādi Latgales vēstniecībā GORS 22. aprīlī plkst. 18.00 sāksies viens no vērienīgākajiem Latvijas valsts simtgades projektiem "Latvijas gredzens". Projektu veido četri konceptuāli atšķirīgi gredzeni – koncertuzvedumi, kas izcels un parādīs katra Latvijas novada īpatnības. ”Latgales gredzenu” veido koncertizrāde "Rakstiem un skaņai", kas atklās Latgales unikālo kultūras mantojumu ar tās fenomenu – tradicionālo muzicēšanu.

14. martā Spīķeru koncertzālē tika atklāts vērienīgais Latvijas valsts simtgades projekts "Latvijas gredzens", kas ietver četrus koncertuzvedums, kuri norisināsies visos Latvijas reģionos. Klātesošie varēja vērot unikālo Latgales muzikantu un priesteru, kā arī Latvijas Radio kora mijiedarbību "Latgales gredzena" koncertizrādes "Rakstiem un skaņai" mēģinājumā.