Lielajā ģildē 4. maijā notiks koncerts "Mārtiņš Brauns - Latvijai!", svinot un atceroties latviešu komponista 70.dzimšanas dienu.

Pirmatskaņojumu muzikālais stāts - ekspozīcija KORONETES piedzīvos 2022. gada 28. aprīlī Mūzikas Namā DAILE!

 

Piņģerots. Adatas. Diegu spoles, gali. Dzīpari. Stikla pērlīšu spēle. Aptumšotajā istabā maza lampiņa izgaismo galdu. Radio klusināti skan Hendelis, Bahs Mocarts. Ir nakts stunda. Edītes  Pauls- Vīgneres  rokas darina vainagu- vienu no septiņdesmit pieciem. Vainags rodas to darinot. Vainaga zināšana ir galvā. Raksts klājas krāšņi un neparasti, bet to vada arī nejaušība.  Apaļā forma ir mūžīga. 

15. aprīlī 19.00 Rīgas Domā Latvijas Radio kora un diriģenta Sigvarda Kļavas Lielās Piektdienas koncerta programmā skanēs mūslaiku dižgaru, miera un gaismas nesēju mūzikā - Gijas Kančeli, Valentīna Silvestrova, Pētera Vaska, Riharda Dubras skaņdarbi korim, saksofonu kvartetam un sitaminstrumentiem. Koncertā Rīgas Domā uzstāsies arī Rīgas Saksofonu kvartets un sitaminstrumentālists Ivo Krūskops.

4. martā plkst. 11.05 no Lielās ģildes raidīsim koncertu “Baltijas mūzika Ukrainas atbalstam”, tas būs dzirdams Latvijas Radio 3 “Klasika” un skatāms LTV1 un portālā LSM.lv. Koncertā klātienē un speciāli šim notikumam veidotā videoierakstā piedalīsies Baltijas valstu orķestri un kori.

Valsts akadēmiskais koris “Latvija” un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Andra Pogas vadībā atskaņos Ukrainas himnu un Pētera Vaska lūgšanu Dona nobis pacem (“Dod mums mieru”).