Festivāla atklāšanas koncertā “Brukners un Karlsons” 4. decembrī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā Latvijas Radio kora un Sigvarda Kļavas inerpretācijās satiksies viens no 19. gadsimta dižākajiem simfoniķiem Antons Brukners un latviešu lielmeistars Juris Karlsons. Abu komponistu daiļrades centrā ir simfoniskā mūzika, taču ne mazāk svarīga viņu radošā mantojuma daļa ir kora darbi.

No 15. novembra "Latvijas koncerti" atkal gaida savus klausītājus koncertos klātienē!

Latvijas Radio koris, kamerorķestris Sinfonietta Rīga un diriģents Sigvards Kļava aicina uz koncertu "Svētā Siluāna lūgšanas" 26. novembrī 19.00 Rīgas Domā. Koncertā skanēs Arvo Perta, Pētera Vaska, Ērika Ešenvalda un Andreja Selicka opusi.

 

Latvijas Radio koris uz Varšavu ved koncertprogrammu, kurā mūsdienu klasiķu darbi sabalsojas ar austriešu romantisma meistaru opusiem... Līdzās 1980. gadu pirmajā pusē tapušajai zviedru laikmetīgās mūzikas zvaigznes Andersa Hillborga sonoristiski fascinējošajai partitūrai “muo:aa:yiy::oum”, kas nu jau kļuvusi par minimālisma klasiku, skanēs ap to pašu laiku radītais Pētera Vaska leģendārais opuss “Zīles ziņa” ar Ulda Bērziņa vārsmām. Latviešu skaņumākslu pārstāvēs arī kormūzikas lietpratēja Ērika Ešenvalda skaņdarbi – 2011.

No 20. oktobra līdz 1. novembrim Latvijas Radio koris dosies koncertūrē uz Nīderlandi un Beļģiju, kur kopumā 10 koncertos Sigvarda Kļavas vadībā atskaņos programmu ar Baltijas komponistu mūziku un Pētera Čaikovska “Svētā Jāņa Zeltamutes liturģiju’’.

10. oktobra pievakarē Ventspilī, koncertzālē Latvija viesosies Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā un pianists Reinis Zariņš, lai ar koncertprogrammu Pēteris Vasks un domubiedri turpinātu atzīmēt komponista 75. jubileju.

Par godu Pētera Vaska apaļajai jubilejai, kuru komponists atzīmēja jau pavasarī, 16. aprīlī, Latvijas Radio koris, diriģents Sigvards Kļava un pianists Reinis Zariņš vienkopus ir pulcējuši paša jubilāra, kā arī Artura Maskata un Andreja Selicka kormūziku un klaviermūziku.