Komitass. Liturģija

Komitass jeb īstajā vārdā Sogomons Sogomonjans (1869–1935), Armēņu Apustuliskās baznīcas priesteris, pamatoti tiek uzskatīts par vienu no armēņu visu laiku visizcilākajiem komponistiem, kura muzikālā ģēnija priekšā galvu nolieca pat tāds grands kā Klods Debisī. Komitass lieliski pārvaldījis flautas spēli, bija izcils pianists un diriģents, spožs muzikologs, kas pierakstījis un pētījis armēņu tautas melodijas.

NeoArctic

24. un 25. augustā Latvijas Radio koris un diriģents Sigvards Kļava piedalīsies vienā no ievērojamākajiem Ziemeļeiropas mūzikas forumiem – Baltijas jūras festivālā. Stokholmas  Oriona teātrī savus pasaules ceļus turpinās unikāls muzikāls projekts – dāņu producentu apvienības Hotel pro Forma un Latvijas Radio kora kopdarbs – kora opera “NeoArctic” ar komponistu Krista Auznieka un Endija Stota (Andy Stott) mūziku, Kirstenas Dēlholmas (Kirsten Dehlholm) režijā.

Latvijas Radio koris un tā mākslinieciskais vadītājs diriģents Sigvards Kļava koncertēs Francijā,  jau 27.reizi piedaloties Francijas Radio un Monpeljē reģiona rīkotajā festivālā. 24. jūlijā Latvijas Radio kora un Monpeljē operas orķestra un solistu izpildījumā izskanēs Vensāna d’ Endī operas  “Fervāls’’ koncertuzvedums.

Endrjū Lorenss - Kings

25. Starptautiskajā Senās mūzikas festivālā 12. jūlijā Rīgas Sv. Pētera baznīcā viens no pasaules vadošajiem senās mūzikas interpretiem, arfists un diriģents - Endrū Lourenss-Kings no Lielbritānijas satiksies ar daudzveidīgos žanros rūdīto Latvijas Radio kori un augstas raudzes kamermūziķiem, kuru arsenālā gan dažādi sitaminstrumenti, gan fagots, gan baroka ģitāra un taustiņinstrumenti. Mūziķi atskaņos Latvijā mazpazīstamu baroka laikmeta mūziku no Meksikas, kurā atbalsojas ne tikai raksturīgais Latīņamerikāņu temperaments, bet arī Spānijas mūzikas tradīcijas.

Foto: Daina Geidmane

Latvijas Radio koris koncertēs   Solsbergas festivālā  Šveicē un  Mūzikas festivālā Klangvokal Vācijā

Nedēļas nogalē Latvijas Radio koris un tā mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava koncertēs Šveicē un Vācijā. 15. jūnijā LRK aicināts piedalīties Solsbergas festivālā, un dienu vēlāk Mūzikas festivālā Klangvokal Vācijā. Koncertprogramma, kurā iekļauti Pētera Čaikovska, Gustava Mālera, Arvo Pērta un Ērika Ešenvalda opusi, izskanēs  Reinfeldenas Sv. Mārtiņa baznīcā un Dortmundes Sv. Reinolda baznīcā.