OREMUS

Izdevniecība ONDINE 1. novembri noteikusi par starptautiskās izziņošanas dienu Jura Karlsona garīgās mūzikas albumam ’’Oremus’’.  Latvijas Radio kora un diriģenta Sigvarda Kļavas jaunākais ieskaņojums veikts sadarbībā ar  Sinfonietta  Rīga un pianistu Vestardu Šimkus.  Garīgās mūzikas albumā iekļauti opusi ’’Oremus’’ (2018), ’’Adoratio’’ (2010), ’’Le lagrime dell'anima’’ (2013) un ’’Ora pro nobis’’(2011),

Latvijas Radio koris oktobra otrajā pusē dosies koncerttūrē uz Ķīnu, kur vairākos koncertos klausītājus uzrunās ar Ziemeļvalstu un Baltijas skaņražu mūziku. Programmās “Ziemeļu skaņa” un  “Baltiešu tradicionālā mūzika” būtisks akcents likts uz latviešu komponistu skaņumākslu – to pārstāv kā klasiķu – Jāņa Cimzes, Alfrēda Kalniņa un Emīļa Melngaiļa – spilgti tēlainās tautasdziesmu apdares, tā arī mūsdienu autoru opusi.

KlātEsošā

Latvijas Radio koris diriģenta Kaspara Putniņa vadībā piektdien 11. oktobrī 19.00 Sv. Jāņa baznīcā atskaņos jaunu programmu ’’Klātesošā’’. Koncertprogrammas centrālā ass šoreiz būs lūgšana Ave Maria, kas uzrunājusi 19. gadsimta dižgarus Fēliksu Mendelszonu- Bartoldi un Johanesu Brāmsu un iemiesojusies arī daudzu mūsdienu komponistu mūzikas valodā, šoreiz programmai izvēlēta latviešu skaņražu Maijas Einfeldes un Andra Dzenīša Ave Maria.

Vakara impresija

Rīt, 27.septembrī visā pasaulē kļūs pieejams jaunais Nacionālās ierakstu kompānijas SKANI albums ar poētisku nosaukumu " Vakara Impresija" . Albumā vienuviet apkopoti un pirmieskaņoti nesen korim sarakstīti Jura Karlsona, Pētera Vaska, Jēkaba Nīmaņa, Ērika Ešenvalda, Mārtiņa Viļuma, Maijas Einfeldes, Andreja Selicka un Artura Maskata skaņdarbi.  Ieraksts ieskaņots Latvijas Radio kora izpildījumā diriģentu Sigvarda Kļavas un Kaspara Putniņa vadībā.

Komitass. Liturģija

Komitass jeb īstajā vārdā Sogomons Sogomonjans (1869–1935), Armēņu Apustuliskās baznīcas priesteris, pamatoti tiek uzskatīts par vienu no armēņu visu laiku visizcilākajiem komponistiem, kura muzikālā ģēnija priekšā galvu nolieca pat tāds grands kā Klods Debisī. Komitass lieliski pārvaldījis flautas spēli, bija izcils pianists un diriģents, spožs muzikologs, kas pierakstījis un pētījis armēņu tautas melodijas.