Endrjū Lorenss - Kings

25. Starptautiskajā Senās mūzikas festivālā 12. jūlijā Rīgas Sv. Pētera baznīcā viens no pasaules vadošajiem senās mūzikas interpretiem, arfists un diriģents - Endrū Lourenss-Kings no Lielbritānijas satiksies ar daudzveidīgos žanros rūdīto Latvijas Radio kori un augstas raudzes kamermūziķiem, kuru arsenālā gan dažādi sitaminstrumenti, gan fagots, gan baroka ģitāra un taustiņinstrumenti. Mūziķi atskaņos Latvijā mazpazīstamu baroka laikmeta mūziku no Meksikas, kurā atbalsojas ne tikai raksturīgais Latīņamerikāņu temperaments, bet arī Spānijas mūzikas tradīcijas.

Foto: Daina Geidmane

Latvijas Radio koris koncertēs   Solsbergas festivālā  Šveicē un  Mūzikas festivālā Klangvokal Vācijā

Nedēļas nogalē Latvijas Radio koris un tā mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava koncertēs Šveicē un Vācijā. 15. jūnijā LRK aicināts piedalīties Solsbergas festivālā, un dienu vēlāk Mūzikas festivālā Klangvokal Vācijā. Koncertprogramma, kurā iekļauti Pētera Čaikovska, Gustava Mālera, Arvo Pērta un Ērika Ešenvalda opusi, izskanēs  Reinfeldenas Sv. Mārtiņa baznīcā un Dortmundes Sv. Reinolda baznīcā.

Foto: Daina Geidmane

Latvijas Radio koris un diriģents Sigvards Kļava dosies koncertturnejā uz Japānu

No 2. līdz  8.  jūnijam Latvijas Radio koris sava mākslinieciskā vadītāja Sigvarda Kļavas vadībā koncertēs Japānā. Pateicoties veiksmīgiem koncertiem 2017. gadā, šī vizīte ir turpinājums sadarbībai ar ''M. Hirasa Artist Management'' aģentūru, kas arī šoreiz organizē koncertturneju.

Koncerti notiks četrās Japānas pilsētās - Tokijā, Jokohamā, Tso un Macumoto.

World Music Days | Tartu

Festivāls “Pasaules mūzikas dienas” (ISCM World Music Days), kas ik gadu viesojas citā valstī, šopavasar pirmoreiz notiks Igaunijā. Laikā no 2. līdz 10. maijam pieskandinot vairākas kaimiņvalsts pilsētas. “Pasaules mūzikas dienu” programmu tradicionāli veido gan konkursa kārtībā atlasītas kompozīcijas, kuras festivālam iesūtītas no vairāk nekā 50 ISCM dalībvalstīm, gan īpaši pasūtināti jaundarbi, un abas šīs sfēras pārstāvētas arī LRK koncertprogrammā “Horizonts”, kas diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā Tartu Jāņa baznīcā skanēs 6. maijā.