BBC PROMS

2020 gadā BBC Radio 3 pagātnes un mūsdienu lielākos mūzikas dižgarus pulcē vienā neatkārtojamā Proms sesijā. BBC Radio 3 pārraida četru desmitgažu labāko Proms koncertu izlasi.

Operācija : Orfejs

Gleznopera Operācija : Orfejs, kas pirmizrādi Dānijā piedzīvoja 1993. gadā, tika rādīta vairāk kā 70 reizes 20 dažādās valstīs. Dāņu dzejnieks Ibs Mihaels libreta pamatā izmantojis mītu par Orfeja ceļojumu ēnu valstībā, lai atgrieztu dzīvē mīļoto Eiridīki - klasiskais mīts par Orfeju un Eiridīki izrādes Operācija : Orfejs veidotāju versijā izvēršas par aizraujošu magnētisku un hipnotizējošu rituālu, kuram pamatā spilgti kontrasti: gaisma un tumsa, dzīve un nāve, skaņa un klusums. Izrādē izmantota Džona Keidža, Kristofa Vilibalda Gluka un Bo Holtena mūzika.

ICMA

Latvijas Radio Kora un Sigvarda kļavas ieskaņotā Čaikovska Sv. Jāņa Zeltamutes liturģija ieguvusi Starptautisko Klasiskās Mūzikas Balvu (International Classical Music Awards/ICMA) kā gada kormūzikas ieraksts!

Covid-19 krīzes dēļ šī gada ICMA Galā koncerts Seviļā tika atcelts. Tomēr ICMA žūrijas loceklis, Rondo Classic žurnāla galvenais redaktors Harri Kūsisāri (Harri Kuusisaari) mūs apciemoja, lai balvu pasniegtu Ondine izdevniecības pārstāvjiem Reijo Kīlunenam (Reijo Kiilunen) un Joelam Valkilam (Joel Valkila).

CMF

31. jūlijā Cēsu Sv. Jāņa baznīcā diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā izskanēs kormūzikas koncerts  “Paradīzes dziedājumi. Brukners un latvieši”. Latvijas Radio kora, ērģelnieces Kristīnes Adamaites un arfistes Jekaterinas Suvorovas veidotajā programmā sasaucas dažādu laikmetu garīgā mūzika – no Vīnes izcilā 19. gadsimta klasiķa Antona Bruknera sakrālajiem darbiem korim un ērģelēm līdz latviešu mūzikas virsotnēm – Maijas Einfeldes, Tālivalža Ķeniņa un Santas Ratnieces emocionāli piesātinātajiem opusiem.