03.09.2020

2020 gadā BBC Radio 3 pagātnes un mūsdienu lielākos mūzikas dižgarus pulcē vienā neatkārtojamā Proms sesijā. BBC Radio 3 pārraida četru desmitgažu labāko Proms koncertu izlasi.

Šī Late Night Prom pārraide  ir iespēja vēlreiz piedzīvot Latvijas Radio Kori izdziedam darbu, kas slavēts kā “Pareizticīgās baznīcas izcilākais muzikālais sasniegums”. Rahmaņinova Vesperes ir viena no brīnišķīgākajām jebkurai ticībai piederošajām kompozīcijām – tas ir dziļi saviļņojošs ticības apliecinājums un pēdējais lielais darbs, ko komponists pabeidza pirms Krievijas pamešanas.

Korim dziedot bez pavadījuma, Vigīlijas ir muzikāla spēku pārbaude, kas dziedātājiem prasa doties līdz pašām diapazona un dinamikas robežām. Iznākums ir satriecoši dramatisks, gan gavilējošajā Augšāmcelšanās himnā “Pestīšana atnākusi”, gan bezgala maigajā “Ave Maria”

BBC Promenādes koncerts izskanēja 2017 gada 13. augustā pasaules lielākajā klasiskās mūzikas festivālā BBC Proms jeb "BBC Promenāde" Londonā, karaliskajā Alberta zālē.

 „Izcila zāle un galvenais, ārkārtīgi gudra un inteliģenta auditorija, ko nevar bieži sastapt. Ja ar milzīgu lepnumu postulēju, ka Latvijā ir visinteliģentākā un gudrākā auditorija, ar kuru kopā mēs esam auguši, kura arī zināmā mērā kopusi mūsu muzikālo gaumi un izaugsmi. Londonā nevar nejust, ka šī auditorija koncertus apmeklē ikdienā, tā ir viņu gara maize, ka cilvēki ar tādu vērtības sajūtu bauda katru skaņu un interpretācijas niansi. (..) Sajūta ir citādāka. Šīs dienas nav parasta tūre vai regulāro koncertu dienas, kur atbrauc, nodziedi un domā jau par nākamām lietā. Nevar teikt, ka tā ir ikdienišķa parādība, gandarījums nav īstais vārds,” piedalīšanos festivālā pēc atgriešanās no Londonas vērtēja Sigvards Kļava.

BBC PROMS
BBC PROMS