29.05.2018

Ikgadējais muzikālais vasaras notikums "Rīgas festivāls" ik gadus pulcē gan pasaules akadēmiskās mūzikas zvaigznes, gan pašmāju spožākos māksliniekus. Šogad “Rīgas festivāls” notiks no 9. līdz 20. jūnijam, aptverot plašu koncertprogrammu.

12. jūnijā Rīgas domā "Rīgas festivāla" ietvaros koncertprogrammu "Mātes Terēzes lūgšana" atskaņos Latvijas Radio koris un Sinfonietta Rīga diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā.

Latvijas Radio kora mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Sigvarda Kļavas izauklētajai koncertprogrammai "Mātes Terēzes lūgšana" impulsu devis komponists Pēteris Vasks, komponējot "Lūgšanu" un "Klusuma augļus". Koncertprogramā izskanēs Latgales lūgsnu cauraustā Andreja Selicka "Litānija Mātei Terēzei", Riharda Dubras prieka pielietā partitūra "Klusums, mīlestība un gaisma", Ērika Ešenvalda "Piliens okeānā", kurā apvienotas Mātes Terēzes un Sv. Asīzes Franciska lūgšanas un Arvo Perta kamerorķestrim rakstītais darbs "Siluana dziesma", kas veltīts arhimandrītam Sofronijam, kurš savulaik Sv. Panteleimona klosterī kalpojis par palīgu viedajam Siluanam.

Savukārt 16. jūnijā Rīgas Sv. Pētera baznīcā ģitārists Matīss Čudars tiksies ar Latvijas Radio kora grupu diriģenta Kaspara Putniņa vadībā koncertprogrammā “Mīlestības vēstules Dievam”, kurā skanēs Matīsa Čudara jaundarbi.

Matīss Čudars ir viens no talantīgākajiem un daudzpusīgākajiem latviešu ģitāristiem – viņa spēlē brīvs improvizācijas gars savijas ar spēju iejusties gan baroka mūzikā, gan mūsdienu komponistu skaņumākslā, un uzplaukt kā flamenko, tā arī rokmūzikā un džezā. Gaidāmā koncerta centrā likti tieši viņa jaundarbi – skaņās tērptas Dievam veltītas mīlestības vārsmas ar saknēm dažādu laikmetu un dažādas izcelsmes mistiķu darbos. Mūziķiem pievienosies arī sitaminstrumentālists Ivars Arutjunjans.

"Rīgas festivāla" kulminācijā, Latvijas valsts simtgades ietvaros notiekošajā koncertciklā "Dzimuši Latvijā", izskanēs mūsu pašu lepnums mecosoprāns Elīna Garanča, kura uz Dzintaru koncertzāles skatuves dēļiem satiksies ar vienu no Eiropas klasiskās mūzikas simboliem – Vīnes filharmoniķiem un harizmātisko venecuēliešu diriģentu Rafaelu Pajari.

LR1 raidījums "Kultūras Rondo"Matīss Čudars. Saruna par brīvo improvizāciju un gaidāmo koncertu
Neatkarīgā Rīta avīzeMatīss Čudars. Ko tu vari piedāvāt, kāpēc jānāk tevi klausīties?

Latvijas Radio koris "Rīgas festivālā" 2018
Rīgas festivāls 2018
Rīgas festivāls 2018
Rīgas festivāls 2018
Rīgas festivāls 2018