06.12.2018

Šobrīd Latvijas Radio koris gatavojas  Hermaņa Brauna Fonda  festivāla WINTERFEST koncertam NAKTS LŪGŠANA, kur gaidāms Jura Karlsona  opusa OREMUS Latvijas pirmatskaņojums, Pasaules pirmatskaņojumu kompozīcija  piedzīvoja  SV. Jaunavas Marijas baznīcā Ņujorkā.

Kompozīcija tapusi, Karlsonam studējot Svētos rakstus un atsaucoties uz
Vatikāna otrā koncila dogmātisko konstitūciju “Dei Verbum”. “
Man ir sajūta, ka autors patreiz piedzīvo kādu radošās dzīves būtisku posmu. Katrs darbs, katra iecere sakņojas kādā būtiskā kodā un padziļinājumā. Ir tāda sajūta, ka komponists dodas kādā izteiktā vertikālē, piešķirot savdabīgu skaņutelpu. Varu sajust, ka autors komponējot ir domājis par Latvijas Radio kori kā par savu radošo draugu, kur iedomātas speciāli šim korim raksturīgākās krāsas un iespējas. Dažkārt ir sajūta, ka mūzika atveras lēnām, bet nepārtraukti, mūzika ar izteiktu tieksmi pēc gaismas un apskaidrības,” atklāj diriģents Sigvards Kļava.

Koncerts NAKTS LŪGŠANA festivāla Winterfest repertuārā ir kļuvis jau par tradīciju. Šī programma būs atklājums kā mūzikas pazinējiem, tā visiem mūzikas draugiem. Diriģents Sigvards Kļava ir pārliecināts, ka publika novērtēs gan pašas skaņas – brīnumainās matērijas – skaistumu,  gan klusumu, kas baznīcas akustikā maina savu nokrāsu un mirgo kā sveču liesmiņas gada tumšākajā laikā. Tas būs ne vien neparasts koncerts, bet arī īpaša ceremonija.

Tā ir mūzika, kas spēj apstādināt ierasto laika ritumu un nes Adventa laikam  tik raksturīgo miera, cerību, skaidrību un klusinātu ilgu sajūtu. Mūzika, kuru dzirdēsit, varbūt palīdzēs rast atbildi uz tiem lielajiem jautājumiem, kurus uzdod pati dzīve. Jau kopš viduslaikiem un Renesanses laikmeta cilvēku aizvien nodarbina domas par to, kādēļ viņš ir nācis šajā pasaulē, kā vārdā viņš dzīvo un ko viņš atstās pēcnācējiem…

Koncerta programmā skanēs Jura Karlsona, Pētera Vaska, Artura Maskata, Andreja Selicka, Ērika Ešenvalda, Alfrēda Kalniņa un Gustava Mālera darbi.

NAKTS LŪGŠANA | mūzikas festivāls WINTERFEST