07.07.2020

Senās mūzikas festivālu 16. jūlijā Rīgas Domā ieskandinās Latvijas Radio koris diriģenta Kaspara Putniņa vadībā un Rīgas Doma galvenais ērģelnieks Aigars Reinis, kurš šogad kļuva par Lielās mūzikas balvas 2019 laureātu. Koncertā “Baroka un renesanses meistardarbi” uzmanība tiks vērsta uz vācu baroka dižgara Johana Sebastiana Baha un renesanses lielmeistaru Žoskēna Deprē un Tomasa Luisa de Viktorijas skaņumākslu. Koncerta sākums pl. 21.00, to varēs skatītes arī interneta tiešsaistē, kuru vadīs populārais latviešu mūziķis, grupas “Instrumenti” līdzdibinātājs - Jānis Šipkēvics.

Kaspars Putniņš stāsta: “Visu trīs autoru mūzika pieder pie Eiropas civilizācijas augstākajiem sasniegumiem. Šī mūzika ir tapusi laikos, kad cilvēku dzīvēs bija vēl daudz vairāk apdraudējumu un nedrošības kā šobrīd, šajā dīvainajā gadā. Iespējams, ka tieši dzīvības trausluma un cilvēka ievainojamības apziņa ir tā, kas ļāvusi tās autoriem sarakstīt darbus, kuru skaistums un dziļums ir dziedējošs.”

Konncertā  dzirdēsim Johana Sebastiana Baha moteti “Komm, Jesu, komm” (“Nāc, Jēzu, nāc”) un Svēto Trīsvienību slavinošo Prelūdiju un fūgu Mibemolmažorā. Līdzās vienai no slavenākajām 15. gadimta motetēm – Žoskēna Deprē gaismas cauraustajai “Ave Maria” Rīgas Domā skanēs ap 1603. gadu tapušais Tomasa Luisa de Viktorijas pārlaicīgais meistardarbs – mirušo ofīcijs “Missa pro defunctis”.

Saistībā ar Covid-19 noteiktajiem ierobežojumiem vietu skaits Rīgas Domā būs samazināts. Koncertu klātienē varēs apmeklēt tikai 250 klausītāji. Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī ineternetā: bilesuparadize.lv

 

Foto: Daina Geidmane
Foto: Daina Geidmane