17.08.2020

Latvijas Radio Kora un Sigvarda kļavas ieskaņotā Čaikovska Sv. Jāņa Zeltamutes liturģija ieguvusi Starptautisko Klasiskās Mūzikas Balvu (International Classical Music Awards/ICMA) kā gada kormūzikas ieraksts!

Covid-19 krīzes dēļ šī gada ICMA Galā koncerts Seviļā tika atcelts. Tomēr ICMA žūrijas loceklis, Rondo Classic žurnāla galvenais redaktors Harri Kūsisāri (Harri Kuusisaari) mūs apciemoja, lai balvu pasniegtu Ondine izdevniecības pārstāvjiem Reijo Kīlunenam (Reijo Kiilunen) un Joelam Valkilam (Joel Valkila).

Balvas saņemšanā lielākie nopelni ir mūsu ilglaicīgajiem mākslinieciskās sadarbības partneriem – Latvijas Radio Korim un diriģentam Sigvardam Kļavam. Mūsu unikālā sadarbība vainagojusies ar vairākiem brīnišķīgiem augstākās raudzes kormūzikas albumiem, kas daili apvieno ar tehnikas izcilību.

ICMA žūrijas vērtējums par albumu ir šāds: “Koris dzied Svētā Jāņa Zeltamutes liturģiju un citus sakrālos darbus ar eņģelisku tīrību un spilgtumu, kas izceļ mūzikas universālo dabu. Harmonijas ir teju mirdzošas un melodijas izveido ilgu, spraigu progresiju, kurā apvienojas skaistums, garīgums un kaisle.”

Mēs izdevniecībā “Ondine” pilnīgi piekrītam žūrijas spriedumam un apsveicam kori un Sigvardu Kļavu ar šo īpašo balvu!

ICMA
ICMA