Koncerti drīzumā

Latvian Radio Choir
Sinfonietta Riga
diriģents | Sigvards Kļava

Prominentā festivāla “Kissinger Sommer” programmā šogad ieskanēsies Baltijas intonācijas. Latvijas Radio kora un Sinfonietta Rīga kopprojektā tiks atskaņota pasaulē atzītākā igauņa komponista Arvo Perta majestātiska miera caurstrāvotā mūzika.
“Esmu atklājis, ka pilnībā pietiek ar vienu vienīgu skaisti nospēlētu skaņu” - tā par savas muzikālās valodas lakonismu izsakās Arvo Pērts.
Koncertā izskanēs pavisam deviņi skaņraža opusi: SolfeggioFratresNunc dimittisSalve ReginaDa pacem Domine, “Siluana dziesma”, “Igauņu šūpļa dziesma”, kā arī 2010. gadā tapušais muzikālais šedevrs “Adam’s Lament” – pārsteidzošs garīgā spēka vēstījums, kas savulaik iemūžināts skaņu ierakstā, bet Latvijas Radio korim un Sinfonietta Rīga atnesis pasaules atzinību - prestižo Grammy ierakstu balvu.
Britu laikraksta The Guardian muzikālajā apskatā par godalgoto ierakstu savulaik pausts: “Ortodoksālo dziedājumu stilā, ēteriskajos stīgu rakstos un blīvajās vokālajās tekstūrās apvienoti Perta visbiežāk izmantotie kompozīcijas paņēmieni, tomēr šoreiz spilgtu kontrastu un krāsu ir krietni vairāk. Šajā ierakstā Latvijas Radio koris, Vox Clamantis un Sinfonietta Rīga komponista ieceri spējuši veikt ar apbrīnas vērtu apņēmību”.

Pirmskoncerta sarunas ar Heidi Rogi plkst. 19.00 Baltajā zālē.

Notikušie koncerti

25.06.2018 20.00
Maksa Litmaņa zāle | Bādkisingene | Vācija
Photo © Kaupo Kikkas