Koncerti drīzumā

Piedalās:

Latvijas Radio koris

Diriģents Sigvards Kļava

Programmā:

Aleksandra Grečaņinova  ,,Vespers’’

Georgija Sviridova  ,,Lūgšanas’’

Koncerts vienā daļā.

Dzintaru koncertzāle sadarbībā ar televīzijas kanālu “ReTV” piedāvā noskatīties šī gada Ziemassvētku festivāla koncertus!

Latvijas Radio kora un diriģenta Sigvarda Kļavas krievu sakrālās mūzikas atskaņojumi allaž aizkustinājuši klausītāju sirdis gan Latvijā, gan pasaulē, izpelnoties slavinošas atsauksmes no tādiem prestižiem izdevumiem kā ’’Gramophone’’, ’’The Guardian’’ un citiem.

Pareizticīgo lūgšanu programmā skanēs Georgija Sviridova skaņdarbi no cikla ’’Lūgšanas un dziedājumi’’. Sviridova mūzika ir dziļa un noslēpumaina pasaule, kas ar 20. gadsimta acīm iemieso slāviskās tradīcijas dziedinošo spēku. Ārzemju kritika par Latvijas Radio kora 2018. gadā ieskaņoto ’’Lūgšanu un dziedājumu’’ albumu rakstīja, ka ’’Radio koris Sigvarda Kļavas vadībā spējuši atklāt šo skaņdarbu dziļāko jēgu, sapludinot robežu starp liturģiju un personisko pārdzīvojumu. Ceļojums, kurā viņi ar to aizveduši klausītājus, ir apbrīnojams’’.

Aleksandrs Grečaņinovs bija viens no pēdējiem krievu komponistiem, kurš 20. gadsimtā turpināja nacionālās mūzikas skolas tradīcijas, paliekot uzticīgs saiknei ar tautas kultūru un pareizticīgās baznīcas tradīcijām. Tobrīd tika lauzti šķēpi par jauniem mūzikas estētikas principiem un sākās modernisma slavas gājiens, bet Grečaņinovs cītīgi darināja klasiska skaistuma pielietu kormūziku.

Koncertā Latvijas Radio koris izpildīs daļas no Grečaņinova ’’Vesperēm’’. Opuss ir kā slāvu dvēseles un baznīcas mūzikas rezumējumus no krieviskā lepnuma viļņa laika, kas uzplauka 19. gadsimta 80. gados un turpinājās līdz 1917. gada revolūcijas notikumiem. Komponists liturģisko tekstu iemiesojis mūzikā ar cildenu garu un mažora noskaņu pacilājumu.

Notikušie koncerti

07.01.2021 21.30
Dzintaru koncetzāle. Mazā zāle