“Ievērojams mūzikāls spēks.”
- Washington Post

“Šī kora mūzikas ekspertīze aizved balsis līdz to ekstrēmam - no ēteriskiem toņu augstumiem līdz neticami noturīgiem basiem.”

- The New York Times

“Viens no izcilākajiem koriem pasaulē.”

- The Advertiser

 

 

Latvijas Radio koris ir unikāla, godalgota profesionālu dziedātāju apvienība, kas saviem skatītājiem piedāvā nepieredzēti plašu repertuāru - no senās mūzikas līdz  vissarežģītākajām mūsdienu komponistu partitūrām.

Koris ir piedalījies “Grammy” balvu ieguvušā Arvo Pērta (Arvo Pärt) mūzikas albuma “Adam’s Lament” (ECM) ierakstā, diriģenta Tenu Kaljustes (Tõnu Kaljuste) vadībā. Tas ir vairākkārtējs Latvijas Lielās mūzikas balvas - valsts augstākā apbalvojuma par sasniegumiem profesionālajā mūzikā - ieguvējs, kā arī LR Ministru kabineta balvas laureāts. Kora veikto Sergeja Rahmaņinova “Vesperes” ieskaņojumu “Gramophone” atzina par 2013. gada februāra labāko ierakstu, un Amerikas radio stacija “NRP” to ievietoja 25 gada labāko albumu sarakstā.

Latvijas Radio koris ir uzstājies vairākās no ievērojamākajām koncertzālēm pasaulē, tostarp, “Concertgebouw” un “Muziekgebouw” Nīderlandē, Elbas filharmonijā (Elbphilharmonie) Vācijā, Elizejas lauku teātrī (Théâtre des Champs-Elysées) un Parīzes filharmonijas Mūzikas pilsētā (Cité de la Musique-Philharmonie de Paris) Francijā, Linkolna centrā (Lincoln Center), Kenedija centrā (Kennedy Center), Volta Disneja koncertzālē (Walt Disney Concert Hall) un Djūka universitātes kapelā (Duke University Chapel) ASV, Berlīnes koncertzālē (Konzerthaus Berlin) Vācijā, ASV Kongresa bibliotēkā (the Library of Congress), Karalienes Elizabetes zālē (Queen Elizabeth Hall) Lielbritānijā un Drēzdenes Dievmātes baznīcā (Dresden Frauenkirche) Vācijā.

Koris regulāri koncertē pasaules vadošajos mūzikas notikumos, ieskaitot “BBC Proms” Lielbritānijā, Zalcburgas festivālu un “Klangspuren” festivālu Austrijā, Lucernas festivālu Šveicē, Francijas radio (Radio France) festivālu Monpeljē, Francijā, Baltijas jūras festivālu Zviedrijā, “Montekarlo mākslas pavasara” festivālu Monako, “White Light Festival” ASV, Drēzdenes “Musikfest Erzgebirge” un “Klangvokal” Dortmundē, Vācijā, “OzAsia Festival” Austrālijā un ”Soundstreams” Kanādā. 2019. gadā Latvijas Radio koris koncertēja Japānā un Ķīna - divas īpaši veidotas koncertprogrammas oktobrī izskanēja Šanhajā, bet novembra vidū  pirmizrādes Honkongā piedzīvoja kora opera NEOARCTIC.

Latvijas Radio koris ir kā radošā laboratorija; tas regulāri mudina komponistus rakstīt mūziku, kas sniedzas pāri klasiskā vokāla robežām. Pēdējo 20 gadu laikā, ansamblis ir izveidojis jaunu izpratni par kori - katram dalībniekiem ir savs uzdevums, katrs sniedz savu personīgo pienesumu, veidojot korim raksturīgo, unikālo tembrālo apvienojumu.

“Ondine”, “Hyperion Records”, “Deutsche Grammophon”, ECM, BIS un “Naïve” skaņu ierakstu namos regulāri top jauni Latvijas Radio kora albumi, sadarbībā ar tādiem izciliem diriģentiem kā Haincs Holingers (Heinz Holliger), Rikardo Muti (Riccardo Muti), Rikardo Šajī (Riccardo Chailly) Gustavo Dudamels (Gustavo Dudamel), Larss Ulriks Mortensens (Lars Ulrik Mortensen), Esa Peka Salonens (Esa-Pekka Salonen) un Pīters Filipss (Peter Phillips). 

Koris ir strādājis kopā ar Lucernas festivāla orķestri, “Ensemble Intercontemporain”, Losandželosas filharmoniķiem (the Los Angeles Philharmonic), “Camerata Salzburg” un “Concerto Copenhagen”.

Latvijas Radio kori 1940. gadā dibināja leģendārais Latvijas diriģents Teodors Kalniņš, kurš to vadīja līdz aiziešanai mūžībā 1962. gadā. Laika posmā no 1963. - 1986. gadam, kora mākslinieciskais vadītājs bija Edgars Račevskis, kam sekoja Juris Kļaviņš (1987. – 1992. gads). Kopš 1992. gada, kori vada divi diriģenti: mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Sigvards Kļava un diriģents Kaspars Putniņš.

Diriģenti

Mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents

Diriģents

Koris

Iveta Apine
Korī dzied no 2006. gada oktobra
Inita Vindava
Korī dzied no 1992. gada maija
Agate Pooka
Korī dzied no 2021. gada novembra
Kristīne Barkovska
Korī dzied no 2002. gada janvāra
Laura Štoma
Korī dzied no 2012. gada maija
Agnese Pauniņa
Korī dzied no 1985. gada janvāra
Gundega Krūmiņa
Korī dzied no 2001. gada janvāra
Dace Strautmane
Korī dzied no 2000. gada janvāra
Inga Žilinska
Korī dzied no 2005. gada septembra
Inga Martinsone
Korī dzied no 1993. gada janvāra
Ilze Konovalova
Korī dzied no gada
Santa Kokina
Korī dzied no 2004. gada janvāra
Jānis Kurševs
Korī dzied no 2019. gada janvāra
Kārlis Rūtentāls
Korī dzied no 2005. gada augusta
Rūdolfs Bērtiņš
Korī dzied no 2010. gada jūlija
Egils Jākobsons
Korī dzied no 1998. gada oktobra
Normunds Ķirsis
Korī dzied no 1993. gada jūnija
Jānis Kokins
Korī dzied no 2005. gada janvāra
Pēteris Vaickovskis
Korī dzied no 2012. gada janvāra
Vitālijs Stankevičs
Korī dzied no 2015. gada aprīļa
Aldis Andersons
Korī dzied no 1991. gada decembra
Kārlis Bimbers
Korī dzied no 1976. gada novembra
Gundars Dziļums
Korī dzied no 1995. gada februāra