Latvijas Radio koris ir viens no labākajiem Eiropas kamerkoriem, kura augstā muzikālā kultūra, inteliģence un unikālā iespēju skaņu bagātība no kristālisku pilienu dzidruma, orķestrālu krāsu varenības līdz cilvēka balss robežu pārvarēšanai padarījusi to par īpašas skaniskās firmas zīmi pasaules kormūzikas kartē. No 1992. gada Latvijas Radio korī strādā divi diriģenti – tā mākslinieciskais vadītājs, galvenais diriģents Sigvards Kļava un diriģents Kaspars Putniņš.

Koris aptver plašu muzikālo repertuāru, sākot no renesanses līdz mūsdienu komponistu vissarežģītākajām partitūrām, radot jaunu izpratni par cilvēka balss iespējām un kora organismu, kur katrai balss šūnai ir savs personības paraksts un konkrēts uzdevums. Dziedātāju spēja orientēties dažādu laikmetu, žanru un stila mūzikā padarījusi Latvijas Radio kori par universāli elastīgu kolektīvu, kas var uzstāties gan vokāli instrumentālu darbu atskaņojumos un operu izrādēs, gan multimediālos projektos, gan intīmās a capella muzikālās sarunās, gan teatrālos uzvedumos, kur kora dziedātāji atklājas kā spilgti solisti un skatuves cilvēki.

Latvijas Radio kora koncertprogrammas vienmēr ir dziļi pārdomāti un īpaši izauklēti muzikāli vēstījumi, kas realizējušies konceptuālās programmās kā “Sakrālie dziedājumi’’, “Nakts lūgšana’’, “Satikšanās mūzikā’’, “Vakara sarunas Jāņa baznīcā’’ un dažādos projektos ar mūsdienu komponistiem. Ik gadu kora repertuārā nonāk aptuveni desmit Latvijas komponistu jaundarbu, ko koris speciāli pasūtinājis. Lielā mērā pateicoties Radio kora veikto ieskaņojumu lieliskajiem panākumiem, starptautiskajā mūzikas arēnas uzmanības lokā nokļuvusi daudzu Latvijas komponistu mūzika. Kora veiktie Ērika Ešenvalda, Kristapa Pētersona un Mārtiņa Viļuma jaundarbu ieskaņojumi uzvarējuši UNESCO starptautiskajā komponistu konkursā ROSTRUM. Latvijas Radio koris ir partneris Eiropas profesionālo koru asociācijā Tenso, kā arī viens no četriem šīs asociācijas dibinātājiem. Kā īpaši atzīmējams ir virsskaņu dziedāšanas starptautiskais projekts Consrescence, ko vadīja Lasse Tūresens.

Koris uzstājies tādos prestižos pasaules mūzikas festivālos kā Zalcburgas un Monpeljē festivāls, Baltic Sea FestivalKlangspuren, La MusicaUltima, Venēcijas biennāle, White Light festival ASV, Soundstreams Kanādā un prestižās koncertzālēs, kuru skaitā ir Amsterdamas Concertgebouw un Musiekgebouw, Berlīnes Konzerthaus, Parīzes Elizejas lauku teātris, Linkolna centrs Ņujorkā, Drēzdenes Frauenkirche baznīca u.c. LRk koncertējis Elbas filharmonijas lielajā zālē Hamburgā pirmajā mēnesī pēc tās atklāšanās kopā ar kamerorķestri Sinfonietta Rīga. Korim izveidojusies veiksmīga sadarbība ar tādiem izciliem maestro kā Rikardo Muti, Heincs Holigers, Larss Ulriks Mortensens, Stīvens Leitons, Tenu Kaljuste, Džeimss Vuds, Esa Peka Salonens. Latvijas Radio koris regulāri veic ieskaņojumus. Vidēji trīs četras reizes sezonā nāk klajā jauni CD sadarbībā ar tādiem skaņu ierakstu namiem kā ECM, Hyperion Records, BISGB RecordsOndineNaïve.

Prestižo Grammy mūzikas balvu kategorijā "Labākais kora sniegums" ieguvis ECM izdotais igauņu komponista Arvo Perta mūzikas albums Adam's Lament, kura ierakstā diriģenta Tenu Kaljustes vadībā piedalījies Latvijas Radio koris, Sinfonietta Rīga, Vox Clamantis, Igaunijas Filharmonijas kamerkoris un Tallinas kamerorķestris.

Lielu atzinību guvis Latvijas Radio kora veiktais Sergeja Rahmaņinova “Vesperu’’ ieskaņojums, kuru prestižais mūzikas žurnāls Gramophone nosaucis par 2013. gada februāra mēneša ierakstu. Tas iekļuvis arī ASV raidstacijas NPR topā kā viens no 25 visa gada labākajiem mūzikas albumiem. Koris piedalījies Elīnas Garančas diska ieskaņojumā, ko 2014. gada oktobrī izdeva viena no pasaules respektablākajām un senākajām kompānijām Deutsche Grammophon.

Par radošo darbību koris deviņas reizes (1994, 2000, 2004, 2005, 2007, 2010, 2011, 2014 un 2015) saņēmis profesionālo sasniegumu augstāko novērtējumu Latvijas mūzikā – Lielo mūzikas balvu. 2014. gada rudenī koris saņēmis kārtējo atzinību – Ministru kabineta balvu, kas ir Latvijas Republikas valdības augstākais apbalvojums par izcilu ieguldījumu Latvijas profesionālās mūzikas nozarē un starptautiskiem sasniegumiem. 

Latvijas Radio kori 1940. gadā dibināja viens no leģendārajiem Latvijas kordiriģentiem Teodors Kalniņš, kurš kora vadībā bija līdz aiziešanai mūžībā 1962. gadā. Vēl viens būtisks kora darbības posms saistīts ar Edgaru Račevski, kurš bija LRK mākslinieciskais vadītājs no 1963. līdz 1986. gadam. No 1987. līdz 1992. gadam mākslinieciskais vadītājs bija Juris Kļaviņš, kurš uzaicina korī strādāt Sigvardu Kļavu kā otro diriģentu.

Vēsturisks ieskats Latvijas Radio kora gaitās 2010. gadā veidotajā 70. gadu jubilejas burtnīca un video!