Latvijas Radio koris ir unikāla muzikāla vienība kormūzikas pasaulē. Kamerkori ar spēju izcili atskaņot visplašāko repertuāru no senās mūzikas līdz mūsdienu komponistu vissarežģītākajām partitūrām. Latvijas Radio koris ir kā radošā laboratorija, regulāri mudinot komponistus rakstīt opusus, kas pārsniedz klasiskā vokāla arsenālu - no tradicionālās dziedāšanas manieres līdz virstoņu un ceturtdaļtoņu dziedāšanai.

No 1992. gada Latvijas Radio korī strādā divi diriģenti – tā mākslinieciskais vadītājs, galvenais diriģents Sigvards Kļava un diriģents Kaspars Putniņš. Divdesmit gadu laikā Latvijas Radio koris ir radījis jaunu izpratni par kori, kurā katram dalībniekiem ir savs uzdevums un personīgais pienesums. Latvijas Radio kora mākslinieku tembrālās buķetes sakausējums tiek uzlūkots par kora ansambļa skanējuma etalonu. Dziedātāju spēja orientēties dažādu laikmetu, žanru un stila mūzikā ļauj Latvijas Radio korim uzstāties gan vokāli instrumentālu darbu atskaņojumos un operu izrādēs, gan multimediālos un performanču projektos, gan intīmās a cappella muzikālās sarunās, gan teatrālos uzvedumos, kur kora dziedātāji atklājas kā daudzpusīgi solisti, līdztekus dziedāšanai spēlējot arī instrumentus.

Latvijas Radio koris ir uzstājies  Zalcburgas un Lucernas festivālos, BBC Proms, Radio France festivālā Monpeljē, Baltic Sea Festival Stokholmā, Printemps des arts Montekarlo, Klangspuren Austrijā, White Light festival ASV, Klangvokal festivālā Dortmundē, Musikfest Erzgebirge, Soundstreams Kanādā un tādās koncertzālēs kā Amsterdamas Concertgebouw, Elbas filharmonija, Losandželosas Walt Disney Concert Hall, Berlīnes Konzerthaus, Parīzes Elizejas lauku teātris, Linkolna centrs Ņujorkā, Drēzdenes Frauenkirche baznīca u.c.

Latvijas Radio korim bijusi veiksmīga sadarbība ar tādiem izciliem diriģentiem kā Heincs Holligers, Rikardo Muti, Rikardo Šajī, Gustavo Dudamels, Larss Ulriks Mortensens, Esa Peka Salonens, Pīters Filipss u. c. Latvijas Radio kori uz sadarbību aicinājuši tādi kolektīvi kā Lucernas festivāla orķestris, Ensemble intercontemporain, Losandželosas filharmoniķi, Camerata Salzburg, Concerto Copenhagen u.c.

Latvijas Radio kora ieskaņojumi izdoti sadarbībā ar tādiem skaņu ierakstu namiem kā Ondine, Deutsche Grammophon, ECM, BIS, Hyperion RecordsNaïve. 2015. gadā aizsākta latviešu kormūzikas albumu sērija ierakstu kompānijā Skani. Latvijas Radio koris ir piedalījies Grammy balvas ieguvēja - Arvo Pērta mūzikas albuma Adam’s Lament (ECM) ierakstā, kas ieskaņots diriģenta Tenu Kaljustes vadībā. Pasaulē lielu atzinību guvis Latvijas Radio kora veiktais Sergeja Rahmaņinova Vesperu ieskaņojums, nonākot žurnāla Gramophone un ASV raidstacijas NPR topos. 2017. gada vasarā Latvijas Radio koris ar lieliem panākumiem debitēja slavenajā BBC Proms festivālā, atskaņojot tieši Rahmaņinova Vesperes.

Latvijas Radio koris ir Eiropas profesionālo koru asociācijas Tenso, kā arī bija viens no četriem Tenso dibinātājiem.

Latvijas Radio koris vairākkārt saņēmis Latvijas Lielo mūzikas balvu – valsts augstāko apbalvojumu par sasniegumiem profesionālajā mākslā, kā arī Ministru kabineta balvu un citus apbalvojumus.

Latvijas Radio kori 1940. gadā dibināja viens no leģendārajiem Latvijas kordiriģentiem Teodors Kalniņš, kurš kora vadībā bija līdz aiziešanai mūžībā 1962. gadā. Vēl viens būtisks kora darbības posms saistīts ar Edgaru Račevski, kurš bija Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs no 1963. līdz 1986. gadam. No 1987. līdz 1992. gadam mākslinieciskais vadītājs bija Juris Kļaviņš, kurš uzaicina korī strādāt arī Sigvardu Kļavu kā otro diriģentu.

Vēsturisks ieskats Latvijas Radio kora gaitās 2010. gadā veidotajā 70. gadu jubilejas burtnīca un video!