Latvijas Radio koris ir unikāla muzikāla vienība kormūzikas pasaulē, kuru atpazīst kā kamerkori ar spēju izcili atskaņot visplašāko repertuāru, sākot no senās mūzikas līdz mūsdienu komponistu vissarežģītākajām partitūrām. Latvijas Radio koris ir kā radošā laboratorija, regulāri mudinot komponistus rakstīt opusus, kas pārsniedz klasiskā vokāla arsenālu, sākot no tautiskās manieres līdz virstoņu un ceturtdaļtoņu dziedāšanai.

No 1992. gada Latvijas Radio korī strādā divi diriģenti – tā mākslinieciskais vadītājs, galvenais diriģents Sigvards Kļava un diriģents Kaspars Putniņš. Apmēram pēdējo 20 gadu laikā Latvijas Radio koris kļuvis par kolektīvu, kas radījis jaunu izpratni par kori, kurā katram dalībniekiem ir savs uzdevums un personīgais pienesums. Tā rezultātā Radio kora mākslinieku tembrālās buķetes sakausējums tiek uzlūkots par kora ansambļa skanējuma etalonu. Dziedātāju spēja orientēties dažādu laikmetu, žanru un stila mūzikā padarījusi Latvijas Radio kori par universāli elastīgu kolektīvu, kas var uzstāties gan vokāli instrumentālu darbu atskaņojumos un operu izrādēs, gan multimediālos un performanču projektos, gan intīmās a cappella muzikālās sarunās, gan teatrālos uzvedumos, kur kora dziedātāji atklājas kā daudzpusīgi solisti, līdztekus dziedāšanai spēlējot arī instrumentus.

Koris aicināts uzstāties tādos prestižos pasaules mūzikas festivālos kā Zalcburgas un Lucernas festivāls, BBC Proms, Radio France festivāls Monpeljē, Baltic Sea Festival Stokholmā, festivāls Printemps des arts Montekarlo, Klangspuren, White Light festival ASV, KLANGVOKAL festivāls Dortmundē, Musikfest Erzgebirge, Soundstreams Kanādā un tādās koncertzālēs, kuru skaitā ir Amsterdamas Concertgebouw, Elbas filharmonija, Losandželosas Walt Disney Concert Hall, Berlīnes Konzerthaus, Parīzes Elizejas lauku teātris, Linkolna centrs Ņujorkā, Drēzdenes Frauenkirche baznīca u. c.

Korim bijusi veiksmīga sadarbība ar tādiem izciliem maestro kā Heincs Holligers, Rikardo Muti, Rikardo Šajī, Gustavo Dudamels, Larss Ulriks Mortensens, Esa Peka Salonens, Pīters Filipss u. c. Latvijas Radio kori aicinājuši sadarboties tādi kolektīvi kā Lucernas festivāla orķestris, Ensemble intercontemporain, Losandželosas filharmoniķi, Camerata Salzburg, Concerto Copenhagen u. c.

Kolektīva CD izdoti sadarbībā ar tādiem skaņu ierakstu namiem kā Ondine, Deutche Grammohon, ECM, BIS, Hyperion RecordsNaïve. 2015. gadā aizsākta latviešu kormūzikas albumu sērija ierakstu kompānijā “Skani!’’. Latvijas Radio koris arī piedalījies GRAMMY apbalvotajā Arvo Perta mūzikas albumā Adam’s Lament (ECM), kas ieskaņots diriģenta Tenu Kaljustes vadībā. Pasaulē lielu atzinību guvis Latvijas Radio kora veiktais Sergeja Rahmaņinova “Vesperu’’ ieskaņojums, kas iekļuvis prestižā mūzikas žurnāla Gramophone un ASV raidstacijas NPR topos. 2017. gada vasarā Latvijas Radio koris ar lieliem panākumiem debitēja slavenajā BBC Proms festivālā, atskaņojot tieši Rahmaņinova “Vesperes’’.

Latvijas Radio koris ir partneris Eiropas profesionālo koru asociācijā Tenso, kā arī viens no četriem šīs asociācijas dibinātājiem.
Par radošo darbību koris vairākas reizes saņēmis profesionālo sasniegumu augstāko novērtējumu Latvijas mūzikā – Lielo mūzikas balvu, kā arī Ministru kabineta balvu un citus apbalvojumus.

Latvijas Radio kori 1940. gadā dibināja viens no leģendārajiem Latvijas kordiriģentiem Teodors Kalniņš, kurš kora vadībā bija līdz aiziešanai mūžībā 1962. gadā. Vēl viens būtisks kora darbības posms saistīts ar Edgaru Račevski, kurš bija LRK mākslinieciskais vadītājs no 1963. līdz 1986. gadam. No 1987. līdz 1992. gadam mākslinieciskais vadītājs bija Juris Kļaviņš, kurš uzaicina korī strādāt Sigvardu Kļavu kā otro diriģentu.

Vēsturisks ieskats Latvijas Radio kora gaitās 2010. gadā veidotajā 70. gadu jubilejas burtnīca un video!