Gleznopera Operācija : Orfejs, kas pirmizrādi Dānijā piedzīvoja 1993. gadā, tika rādīta vairāk kā 70 reizes 20 dažādās valstīs. Dāņu dzejnieks Ibs Mihaels libreta pamatā izmantojis mītu par Orfeja ceļojumu ēnu valstībā, lai atgrieztu dzīvē mīļoto Eiridīki - klasiskais mīts par Orfeju un Eiridīki izrādes Operācija : Orfejs veidotāju versijā izvēršas par aizraujošu magnētisku un hipnotizējošu rituālu, kuram pamatā spilgti kontrasti: gaisma un tumsa, dzīve un nāve, skaņa un klusums.

Multimediāla izrāde “Gaismas raksti” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 2018. gada 18. līdz 21. janvārim atklāja Latvijas valsts simtgades gadu.

 

Jauna vizuāli muzikāla performance sadarbības ar "Hotel Pro Forma" - kora opera "NeoArctic”. Tā ir rosinoša, poētiska un saviļņojoša muzikāla performance par antropocēnu – jaunu ģeoloģisko laikmetu, kam raksturīga iepriekš nepieredzēta cilvēka ietekme uz Zemes ekosistēmām. Cilvēki ir kļuvuši par "dabas spēku”, kas izraisa straujas, iepriekš nemaz neparedzētas izmaiņas uz to apdzīvotās Zemes.

Canticum Canticorum ir vairāku gadu garumā auklēta koncertprogramma, kurā mēs – profesionāls ziemeļeiropiešu koris, četri mūziķi no Tuvajiem Austrumiem un pieci komponisti, kas pārstāv šos divus reģionus – esam radījuši skaņu gleznu, kurā ir integrēti gan Rietumu profesionālās mūzikas, gan Tuvo Austrumu mūzikas tradīcijas, skaņa un muzicēšanas principi. Darba centrā ir Salamana Augstās dziesmas fragmenti no Vecās Derības, kas ir gan kristiešu, gan jūdu un musulmaņu kultūras pamatos.

Jau vairākus gadus atpakaļ, dzīvojot Aspazijas un Raiņa jubilejas gada lielajās gaidībās, zināju, ka šim tandēmam ar Radio kori pieskarsimies, tikai toreiz vēl nezināju, kāda būs uzveduma forma un kāda mūzika tajā skanēs.

"Šis ir ļoti patriotisks stāsts, kura pamatā ir slavenā Aleksandra Rusteiķa filma "Lāčplēsis". Mūsu gadījumā šī filma par Latviju, par Latvijas nākotni, par Latvijas sapņiem tiks savienota kopā ar alternatīvu skaņas celiņu. Muzikāli savienosies gan speciāli komponēta elektroniskā mūzika, gan Latvijas Radio kora senākiem ierakstiem, gan arī dzīvais izpildījums. Tā būs mūsu versija par ideālo Latvijas valsti," atklāj Latvijas Radio kora diriģents Sigvards Kļava.

Divu ģeniālu Imantu - komponista un dzejnieka satikšanās mākslā - ir vainagojusies ar izcilu notikumu - oratoriju “Dzejnieks un Nāra”. Koncertuzvedums Mūzikas namā Daile būs nebijis muzikāls notikums - mūzikas un dzejas fenomena paralēles klausītājus uzrunās ar ideālā un reālā tikšanos, izslēdzot sākotnējus priešstatus par tikai romantisko mīlestības atspoguļojumu. Uzveduma tēma ir Mākslinieka drosme dzīvot savu garīgo dzīvi, neskatoties uz uzmācīgās, pliekanās ikdienas agresīvo uzmanības pieprasījumu.

Muzikālais uzvedums “Rakstītāja’’ ir veltījums dzejnieces Broņislavas Martuževas 90. gadu jubilejas piemiņai. Dzejniece nacionālpatriote, folkloras teicēja, Triju Zvaigžņu ordeņa virsniece, politieslodzītā. Pati izgājusi Sibīrijas elles lokus, spējot saglabāt apbrīnojamu gara brīvību un nesaliecamu majestātiskumu. Viņas mūža ceļš apzīmogots ar vēstures sūrumu un sīkstu pretošanos, kuras nesalaužamo spēku izgaismo cilvēciska mīlestība, dievbijīga ticība, tiešums vārdos un darbos.

Muzikālo izrādi, kas veltīta tautas iemīļotajam latviešu dzejniekam Ojāram Vācietimveidoja komponists Arturs Maskats, diriģents Sigvards Kļava, režisors Mihails Gruzdovs, scenogrāfs Andris Freibergs, Latvijas Radio koris, solisti, septiņi pianisti un akordeonists.

Latvijas Radio kora grupa diriģenta Kaspara Putniņa vadībā 30. novembrī plkst. 19.00 Spīķeru koncertzālē piedāvāja jaunu koncertprogrammu GREED. Koncerta galvenais notikums bija elektroniskās mūzikas lielmeistara, Londonā dzīvojošā argentīnieša Alehandro Vinjao (Alejandro Viñao) eklektiskais un teatrālais lielformāta opuss 12 balsīm un elektronikai GREED (Alkatība).

Imants Kalniņš un Imants Ziedonis – tā ir būtiska sadarbība. Grāmatā “Jauno mūzika pēc divdesmit gadiem” Ingrīda Zemzare raksta par būtiskiem dzejniekiem Kalniņa mūzikas kontekstā un līdzās Ziedonim izvirza Māri Čaklo, komponista brāli Viku (Viktoru Kalniņu), Ojāru Vācieti. Jā, ir arī Jānis Poruks, ir Vizma Belševica un Laima Līvena, ir Olafs Gūtmanis un virkne vecāka un jaunāka gājuma dzejnieku.

Dzejnieks un literatūras skolotājs atrodas lielās izvēles priekšā. Dzīvei viņš vairs neredz jēgu un grib mirt. Viņam izdodas ieskatīties nāvē, un viņš ierauga pats sevi kā spoguļattēlā ienākam dīvainā istabā. Dzejnieks saprot, ka tā nav nāve, bet mūžīgā esība un iespēja ieskatīties telpā, kur nepastāv laika ierobežojums. Viņš dodas šajā ceļojumā laikā un nonāk dīvainā spoguļattēla realitātē – gluži kā viesnīcas istabiņā, kur parādās tēli no cita laika.

Mulitmediālas operas KARA DABA pasaules pirmizrāde notika Latvijas Nacionālajā operā 2. septembrī. 

"Kagela Āboli” – asprātīgākais iestudējums Spīķeru koncertzālē 2011. gada 1. un 2. aprīlī. Latvijas Radio kora simfoniskais orķestris, režisori Zane Kreiceberga, Uģis Brikmanis un diriģents Sigvards Kļava.  

Concrescence ir norvēģu komponista Lasses Tūrensena izlolota izglītības programma, lai veicinātu koru un vokālo ansambļu repertuāra attīstību "dabiska modernisma" vai "ekoloģiska modernisma" virzienā.

Gleznopera Operācija : Orfejs, kas pirmizrādi Dānijā piedzīvoja 1993. gadā, tika rādīta vairāk kā 70 reizes 20 dažādās valstīs. Dāņu dzejnieks Ibs Mihaels libreta pamatā izmantojis mītu par Orfeja ceļojumu ēnu valstībā, lai atgrieztu dzīvē mīļoto Eiridīki - klasiskais mīts par Orfeju un Eiridīki izrādes Operācija : Orfejs veidotāju versijā izvēršas par aizraujošu magnētisku un hipnotizējošu rituālu, kuram pamatā spilgti kontrasti: gaisma un tumsa, dzīve un nāve, skaņa un klusums.