GREED / 2013

Latvijas Radio kora grupa diriģenta Kaspara Putniņa vadībā 30. novembrī plkst. 19.00 Spīķeru koncertzālē piedāvāja jaunu koncertprogrammu GREED. Koncerta galvenais notikums bija elektroniskās mūzikas lielmeistara, Londonā dzīvojošā argentīnieša Alehandro Vinjao (Alejandro Viñao) eklektiskais un teatrālais lielformāta opuss 12 balsīm un elektronikai GREED (Alkatība).

Diriģents Kaspars Putniņš: “Ar A. Vinjao darbu es iepazinos jau sen, un šis ir viens no tiem gadījumiem, kad tas gaida laiku un vietu, lai tiktu atskaņots.GREED ir parafrāze par mūsdienu Holivudas tēmām. Darba centrā ir teksts no slavenās runas Greed is good! (Alkatība ir laba!), kuru filmā Wall Streetsaka Maikla Duglasa tēlotais varonis.Darbs ir ārkātīgi skanisks, pilns ar autentiskām atsaucēm uz popmūziku. Skarbs un ritmiski sarežģīts skaņdarbs, kura atskaņošanā piedalīsies pats autors. Domājot par šo programmu, es uzrunāju arī mūsu komponistus, lai viņi radītu jaundarbus kora grupai un elektronikai. Koncertā būs iespēja dzirdēt trīs pirmatskaņojumus: Krista Auznieka I exist as I am, Kristapa Pētersona “Naids” un Rolanda Kronlaka “Trīs skaņdarbi”.”

Koncerta režisore Zane Kreicberga, gaismu mākslinieks – Egīls Kupčs. Koncertā piedalījās DJ Monsta un pats GREED autors Alehandro Vinjao.