Grammy Awards ICMA Gramophone Awards Lielā Mūzikas Balva
Izvēlne Aizvērt

Ieraksti

Pēteris Čaikovskis | Nakts Lūgšanas | Sakrālā kormūzika

Šis albums ir turpinājums starptautiski atzītajam (ICMA Gada Kora Mūzikas Albums) Latvijas Radio Kora un diriģenta Sigvarda Kļavas izdotajam Čaikovska sakrālās kormūzikas tvartam. Kopā šie abi albumi aptver visu Čaikovska sakrālās mūzikas kopumu korim.

"Nakts Lūgšanas" Op. 52 jauktajam korim, pazīstamas arī kā Vesperu Dievkalpojums, sarakstītas starp 1881. gada maiju un 1882. gada martu. Skaņdarbu pirmatskaņoja Čudoska koris diriģenta Pjotra Saharova vadībā Maskavā Viskrievijas Industriālajā un Mākslas Izstādes koncertzālē 1882. gada 27. jūnijā. Čaikovskis kompozīciju raksturojis kā "eseju harmonizācijā un liturģiskajos dziedājumos." Šī skaņdarba radīšanai komponists rūpīgi pētījis Pareizticīgās baznīcas muzikālās tradīcijas, kas bieži dažādos Krievijas reģionos būtiski atšķīrušās.

Šis skaistais, bet reti ieskaņotais darbs apvienots ar vēl četriem tajā pašā desmitgadē rakstītiem kormūzikas darbiem: "Himna Svētajiem Kirilam un Metodijam", kas veltīta Svētā Metodija nāves 1000. atceres dienai; "Leģenda", kas sākotnēji bijusi opusa "Sešpadsmit Dziesmas Bērniem" sastāvā; "Juristu Dziesma", kas rakstīta Pēterburgas Imperiālās Jurisprudences Skolas dibināšanas 50. gadadienai; ka arī "Raudošais Eņģelis" - skaista tradicionāla Pareizticīgās baznīcas Lieldienu himna un Čaikovska pēdējais kora darbs. 

Mākslinieki:

Latvijas Radio koris

Diriģents Sigvards Kļava