Grammy Awards ICMA Lielā Mūzikas Balva
Izvēlne Aizvērt

Jaunumi

18.novembra svētku koncerti izskanēs Latvijas vēsturiskajos novados

Turpinot iepriekšējos gados aizsākto tradīciju, par godu Latvijas 104. dzimšanas dienai Valsts prezidenta kanceleja, Kultūras ministrija un VSIA “Latvijas Koncerti” aicina apmeklēt 18. novembra koncertus Latvijas vēsturiskajos novados: Vidzemē - Pociema kultūras namā, Zemgalē  - Mežotnes daudzfunkcionālajā attīstības centrā “Strēlnieki”, Sēlijā - Gārsenes kultūras namā, Kurzemē - Ezeres kultūras namā un Latgalē - Zilupes kultūras namā. Visos koncertos ieeja bez maksas.

Gārsenes kultūras namā plkst. 17:00 ar latviešu kormūzikas klasikas programmu “Diena aust” uzstāsies “Latvijas Radio koris”. No Jāzepa Vītola “Diena aust” līdz Alfrēda Kalniņa “Šūpļa dziesmai” un no Jāzepa Mediņa “Vasaras vakara” līdz Emīla Dārziņa “Sapņu tālumā”, koncertprogrammā iekļautie latviešu kormūzikas dārgumi ne vien poētiski tēlo dienas ritējumu – no niansēti apdziedāta saullēkta līdz iejūtīgi izgleznotam rāmam vakaram un naksnīgiem sapņu tēliem, bet arī izgaismo tik dažādās emocionālo pārdzīvojumu nokrāsas un dvēseles saviļņojumus.

“Latvijas Radio kori” uzskata par vienu no Eiropas spožākajiem profesionālajiem kamerkoriem, kas ne tikai meklē un atklāj arvien jaunas kormūzikas dziedāšanas novitātes, bet arī mērķtiecīgi nes Latvijas vārdu un latviešu mūziku tālu aiz mūsu valsts robežām. Diriģents Sigvards Kļava atzīst, ka koris sasniedzis to meistarības slieksni, kad tā vārds jau kļuvis par atpazīstamu zīmolu ar uzticības un kvalitātes garantu.