Grammy Awards ICMA Gramophone Awards Lielā Mūzikas Balva
Izvēlne Aizvērt

Jaunumi

Latvijas Radio kora balsīs skanēs dažādu gadsimtu un kultūru garīgā mūzika, koncertcikla "Sakrālie dziedājumi" ietvaros.

19. aprīlī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā Latvijas Radio koris un tā ilggadējais diriģents, no šī gada arī kora mākslinieciskais vadītājs - Kaspars Putniņš piedāvā klausītājiem īpaši izlolotu, vēl nedzirdētu muzikāli dvēselisku ceļojumu Brāmsa, Tomasa Luija de Viktorijas un Ivana Mūdija mūzikā, klausītāju iecienītā koncertcikla “Sakrālie dziedājumi” ietvaros.
 

Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs Kaspars Putniņš par koncertu  “Latvijas Radio koris. Sakrālie dziedājumi. Satikšanās.” 

 

Koncertā skanēs divas Johannesa Brāmsa motetes, sauktas arī par Mazo vācu rekviēmu, kuras tapušas J.S. Baha iedvesmotas – baroka un renesanses tradīciju formās, bet romantiskas to izteiksmē, izskanot jautājumam:“kādēļ ir gaisma dota cilvēkiem?”.

Pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos britu komponista un pazīstamā “Gramophone” mūzikas apskatnieka Ivana Mūdija Tēvreize sardīniešu valodā “Babbu nostru”, kuru Mūdijs, vēl īsi pirms pāragras došanās mūžībā šī gada sākumā, īpaši veltījis Latvijas Radio korim. Pats komponists savā daiļradē smēlies iedvesmu Austrumu Pareizticīgās baznīcas mūzikā ar tai raksturīgo dziļo un bagātīgo skanējumu.

Spāņu renesanses komponista Tomasa Luija de Viktorijas astoņbalsīgā kormūzika iemieso 16. gadsimta vokālās polifonijas zelta laikmetu ar tās apskaidroto daiļumu un skanisko tīrību.

Savukārt, mūsdienu zviedru komponiste Brita Bīstrema, kuras skaņrade tiek raksturota kā ‘‘dzirkstoša’’ un  ‘‘acīmredzami skaista’’, ievedīs klausītāju smalkā sapņu pasaulē.

Ukraiņu skaņrade Viktorija Poļeva pievērsusies Arvo Pertam un Pēterim Vaskam raksturīgajai  “jaunajai vienkāršībai”, padziļinātām sakrālo tekstu studijām un to iemiesošanai mūzikā. Viņai skaņdarbus ir pasūtījuši pasaules vadošie mūziķi, tostarp Gidons Krēmers un ‘‘Kronos’’ kvartets.

Gadsimtiem pāri cilvēks ir meklējis saikni ar garīgo dimensiju. Veidojot tiltu starp laikiem un kultūrām, šī būs dažādu gadsimtu, dažādu tradīciju satikšanās, dvēseles satikšanās ar pārpasaulīgo kristālmirdzoši dzidrajā Latvijas Radio kora balsu saskaņas meditācijā.

 

Koncerts “Latvijas Radio koris. Sakrālie dziedājumi. Satikšanās.”

2024. gada 19. aprīlī pulksten 19.00

Rīgā, Sv. Jāņa baznīcā

 

Biļetes „Biļešu paradīze“ kasēs un internetā https://ej.uz/Radiokoris-Satiksanas

Seko jaunumiem Facebook facebook.com/LatvianRadioChoir