Grammy Awards ICMA Gramophone Awards Lielā Mūzikas Balva
Izvēlne Aizvērt

Jaunumi

Latvijas Radio koris atklās festivālu ''Eiropas Ziemassvētki''

Festivāla atklāšanas koncertā “Brukners un Karlsons” 4. decembrī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā Latvijas Radio kora un Sigvarda Kļavas inerpretācijās satiksies viens no 19. gadsimta dižākajiem simfoniķiem Antons Brukners un latviešu lielmeistars Juris Karlsons. Abu komponistu daiļrades centrā ir simfoniskā mūzika, taču ne mazāk svarīga viņu radošā mantojuma daļa ir kora darbi.

Simfoniska domāšana un mūzikas briedums raksturo Bruknera un Karlsona skaņu pasauli. Viņu sakrālie opusi atveras lēnām, ar nepārtrauktu virzību uz gaismu un apskaidrību. Kormūzikā abus komponistus vieno katoļu baznīcas vērtības, askētisks vērojums, sakrālā ceļa atklāsmes, attiecības starp dievišķo un cilvēcīgi patieso.

Programmā skanēs Antona Bruknera latīņu motetes, kuras Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā 2020. gadā ieskaņojis mūzikas nama Ondine paspārnē. Unikālais ieraksts ar Bruknera retāk dzirdamajiem skaņdarbiem jau izpelnījies starptautisku atzinību no tādiem izdevumiem kā ‘‘Gramophone’’, ‘‘BBC Music Magazine’’ un citiem. Latvijas Radio kora ieskaņojumu par Gada albumu 2021 pasludinājis Francijas ievērojamākais mūzikas izdevums ‘‘Classica’’.

No Jura Karlsona koncertā skanēs skaņdarbs ‘‘Gaisma’’, kurā iedzīvināti Kristus vārdi ‘‘Es esmu pasaules gaisma’’, un ‘‘Ora pro nobis’’ – slavinājums Jaunavai Marijai par viņas visaptverošo žēlastības spēku.