Grammy Awards ICMA Gramophone Awards Lielā Mūzikas Balva
Izvēlne Aizvērt

Jaunumi

Latvijas Radio koris koncertēs mākslas centrā ‘’Zuzeum’’

7. un 8. oktobrī  Rudens kamermūzikas festivālā ietvaros sadarbībā ar Mākslas centru “Zuzeum” notiks neparasta koncertizstāde - “Samtaini zaļš”. Līdz ar pirmajiem bagātīgi lietajiem krāsu triepieniem koku lapotnēs, vasaras virpuļojošo kaisli pieklusina rudenīgie gubu mākoņi un miglas plīvuri. Debesu krustcelēs elēģiski sakliedzas gājputni un, spārniem švīkstot, dzied savu rudens dziesmu dzimtenes ainavai vasaras norietā. Te minēti vien daži komponista Jāņa Ivanova rudens noskaņu vērojumi, kas skaņās saaudušies viņa vokalīzēs – kora miniatūrās bez teksta. Kā lakoniskas vīzijas tās katra izzīmē atšķirīgu noskaņu un virknējas līdzās mākslas centrā Zuzeum skatāmajiem mākslas darbiem.

 “Samtaini zaļš” būs neparasta koncertizstāde. Mirklīgas, skaņu krāsās pierakstītas gleznas te mīsies ar jau audeklā zīmētiem ritmiem, Jāņa Ivanova vokālā lirika saspēlēsies ar Imanta Zemzara klavierminiatūrām, bet Latvijas Radio kora balsis – ar pianista Reiņa Zariņa vārdos netveramo skārumu. Rudens ainavu pēc Jāņa Ivanova atstātajiem skaņu / krāsu metiem bagātinās gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko, bet apcere un vērojums, baudot skaņugleznas vizuālās mākslas izstādē, lai iegulst kā individuāla pieturzīme savādi plaukušajam rudenim. 

Koncerts top sadarbībā ar Mākslas centru ‘’ Zuzeum’’. Koncerta apmeklētājiem būs jāuzrāda sadarbspējīgs vakcinācijas vai Covid-19 izslimošanas sertifikāts, kā arī personu apliecinošs dokuments.

Festivāls notiek ar  Valsts kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes un Jūrmalas pilsētas domes atbalstu.

 Biļetes uz 7. un 8. oktobra koncertiem var iegādāties  Mākslas centra “Zuzeum” biļešu kasē un zuzeum.com.

 

Fotogrāfs - © Norbert Tukaj