Grammy Awards ICMA Gramophone Awards Lielā Mūzikas Balva
Izvēlne Aizvērt

Jaunumi

Latvijas Radio koris uzstāsies Dzintaru koncertzāles rīkotajā Ziemassvētku festivālā

Dzintaru koncertzāles rīkotā Ziemassvētku festivāla noslēgums 7. janvārī plkst. 19.00 sakrīt ar laiku, kad pareizticīgo pasaule svinēs Ziemassvētkus. Latvijas Radio koris Sigvarda Kļavas vadībā atskaņos programmu ‘‘Pareizticīgo lūgšanas un dziedājumi’’ ar krievu sakrālās mūzikas dižgaru Georgija Sviridova un Aleksandra Grečaņinova skaņdarbiem. 

Latvijas Radio kora un diriģenta Sigvarda Kļavas krievu sakrālās mūzikas atskaņojumi allaž aizkustinājuši klausītāju sirdis gan Latvijā, gan pasaulē, izpelnoties slavinošas atsauksmes no tādiem prestižiem izdevumiem kā Gramophone, The Guardian un citiem.

Ārzemju kritika par Latvijas Radio kora 2018. gadā ieskaņoto Georgija Sviridova ‘‘Lūgšanu un dziedājumu’’ albumu rakstīja, ka ‘‘Radio koris Sigvarda Kļavas vadībā spējuši atklāt šo skaņdarbu dziļāko jēgu, sapludinot robežu starp liturģiju un personisko pārdzīvojumu. Ceļojums, kurā viņi ar to aizveduši klausītājus, ir apbrīnojams’’.

Koncertā Latvijas Radio koris izpildīs arī daļas no Aleksandra Grečaņinova ‘‘Vigīlijas’’ – slāvu dvēseles un baznīcas mūzikas rezumējuma.