Grammy Awards ICMA Gramophone Awards Lielā Mūzikas Balva
Izvēlne Aizvērt

Jaunumi

Oktobrī gaidāms Rudens kamermūzikas festivāls, Latvijas Radio koris gatavo koncertizstādi ''Samtaini zaļš''

VSIA “Latvijas Koncerti” aicina baudīt izsmalcinātu kamermūziku ikgadējā Rudens kamermūzikas festivālā, kas šogad notiks no 3. līdz 9. oktobrim. Festivālā skanēs Volfganga Amadeja Mocarta, Franča Šūberta, Jozefa Haidna, Jāņa Ivanova, Imanta Zemzara mūzika. Klausītājus gaida tikšanās ar vienu no pasaules top stīgu kvartetiem – Belcea Quartet, vijolspēles virtuoziem - Vinetu Sareiku un Florianu Dondereru, spožo pianistu Reini Zariņu, Latvijas Radio kori, kamerorķestri Sinfonietta Rīga un citiem māksliniekiem. Rudens kamermūzikas festivāla patrons – komponists Pēteris Vasks.

Rudens kamermūzikas festivālu ar daudzkrāsainu programmu atklās Belcea Quartet, kas  jau vairāk nekā 20 gadus atrodas pasaules izcilāko kamermūziķu olimpa virsotnē. 3. oktobrī Dzintaru koncertzālē mūziķi atskaņos Volfganga Amadeja Mocarta pēdējo - 23. Kvartetu, kas izskan kā dzīves baudītāja atvadu serenāde, savukārt Franča Šūberta “Nāve un meitene” pārsteidz ar atvērtu sirsnību un dziļi uzrunājošu intimitāti, bet poļa Karola Šimanovska Pirmais stīgu kvartets atmiņā iegulst ar Pirmā pasaules kara lausku groteskajiem impulsiem.

6. oktobrī Mazajā ģildē varēsim izbaudīt Mocarta sonāšu vakaru. Latviešu vijolniece Vineta Sareika un franču pianiste Amandīne Savarī atskaņos Mocarta sonātes. Koncerts būs arī mūziķu jaunā tvarta atvēršanas svētki.

7. un 8. oktobrī sadarbībā ar Mākslas centru “Zuzeum” notiks neparasta koncertizstāde - “Samtaini zaļš”. Mirklīgas, skaņu krāsās pierakstītas gleznas te mīsies ar jau audeklā zīmētiem ritmiem, Jāņa Ivanova vokālā lirika saspēlēsies ar Imanta Zemzara klavierminiatūrām, bet Latvijas Radio kora balsis – ar pianista Reiņa Zariņa vārdos netveramo skārumu. Rudens ainavu pēc Jāņa Ivanova atstātajiem skaņu / krāsu metiem bagātinās gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko.

Rudens kamermūzikas festivāls noslēgsies  9. oktobrī Lielajā ģildē, kur Sinfonietta Rīga saspēlēsies ar Brēmenes Vācu kamerfilharmoniķu koncertmeistaru Florianu Dondereru, kurš ar alķīmisku precizitāti savā vijolspēlē apvieno pamatīgu iedziļināšanos un lidojošu vieglumu. Skanēs Jozefa Haidna uvertīra operai “Neapdzīvotā sala”, Ferdinanda Rīsa Koncerts vijolei un orķestrim un  Franča Šūberta agrīnās daiļrades meistardarbs - “Traģiskā” simfonija.

Koncerta apmeklētājiem būs jāuzrāda sadarbspējīgs vakcinācijas vai Covid-19 izslimošanas sertifikāts, kā arī personu apliecinošs dokuments.

Festivāls notiek ar  Valsts kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes un Jūrmalas pilsētas domes atbalstu.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī koncertu norises vietās. Savukārt biļetes uz 7. un 8. oktobra koncertiem var iegādāties  Mākslas centra “Zuzeum” biļešu kasē un zuzeum.com.