Grammy Awards ICMA Gramophone Awards Lielā Mūzikas Balva
Izvēlne Aizvērt

Jaunumi

Rīgas Domā 24. februārī visas dienas garumā notiks aizlūgumi par Ukrainu

Pieminot gadadienu kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, 24.februārī Rīgas Domā notiks aizlūgumi par Ukrainas zemi un cilvēkiem. 
Aizlūgumi notiks visas dienas garumā, bet vakarā paredzēts ekumēnisks aizlūguma dievkalpojums.
Aizlūgumu dienu "Aizlūgsim par Ukrainu!" plkst.12 ievadīs aizlūgums par Ukrainas zemi un tautu, kurā lūgšanu lasīs Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (AS) un ērģeles spēlēs ērģelnieks Aigars Reinis. Plkst.13 aizlūgumā par Ukrainas bērniem lūgšanu lasīs dziedātāja un raidījumu vadītāja Marta Grigale un ērģeles spēlēs ērģelniece Ilze Reine. Aizlūgumā par Ukrainas bruņotajiem spēkiem plkst.14 lūgšanu lasīs Militārās policijas vecākais kapelāns Normunds Celmiņš un muzicēs Nacionālo bruņoto spēku (NBS) mūziķi NBS štāba orķestra diriģenta Gunta Kumačeva vadībā.
Plkst.15 aizlūgumā par Ukrainas vadītājiem lūgšanu lasīs Rīgas Ukraiņu vidusskolas audzēkņi Jaroslavs Sapužaks un Ieva Nekriača, bet ērģeles spēlēs ērģelniece Larisa Bulava. Savukārt plkst.16 aizlūgumā par tiem, kuri cieš no kara, lūgšanu lasīs ukraiņu biedrību "Viče" valdes priekšsēdētāja Oksana Sičko un ērģeles spēlēs ērģelniece Kristīne Adamaite.
Aizlūgumā par atbalstītājiem Ukrainā, Latvijā un pasaulē plkst.17 lūgšanu lasīs labdarības fonda "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta un ērģeles spēlēs ērģelnieks Aivars Kalējs.
Ekumēnisko aizlūguma dievkalpojumu plkst.18 vadīs Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, piedalīsies Latvijas Pareizticīgās baznīcas virspriesteris Jāņis Dravants, Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Kaspars Šterns un Romas Katoļu baznīcas priesteris Renārs Birkovs.
Dievkalpojumā un aizlūgumos piedalīsies arī Latvijas ukraiņu garīdznieki - Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas evaņģēlists Vladimirs Peļuškēvičs un Romas Katoļu baznīcas priesteris Romāns Sapužaks.
Dievkalpojumā uzstāsies Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā, ģitārists Kaspars Zemītis, dziedātāja Viktorija Pakalniece, saksofonists Aigars Raumanis un ērģelnieks Aigars Reinis.