Grammy Awards ICMA Gramophone Awards Lielā Mūzikas Balva
Izvēlne Aizvērt

Jaunumi

Sākot ar šī gada 19.februāri, valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Latvijas Koncerti” mākslinieciskā kolektīva “Latvijas Radio koris” direktores amatā stājusies Ilze Paidere – Staķe.

 

 

Ilze Paidere-Staķe ieguvusi izglītību Latvijas Kultūras akadēmijā un Hamburgas Teātra un Mūzikas augstskolas Kultūras menedžmenta institūtā, iegūstot mūzikas menedžmenta diplomu. Strādājusi Vācijā, Hamburgā mūzikas aģentūrā “Impresariat Simmenauer” un Dž.Neumeiera Baleta centrā. Latvijā profesionālās gaitas nozarē uzsāktas mūzikas aģentūrā “Hermaņa Brauna fonds”, vēlāk bijusi vadītāja VSIA “Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris”.

Ilze Paidere – Staķe par savu motivāciju direktores darbam “Latvijas Radio korī” saka: “Mana darba pieredze mūzikas menedžmenta jomā rāda, ka jau no pašiem pirmsākumiem man ir bijusi liela privilēģija strādāt ar pasaules līmeņa profesionāliem mūziķiem. Atgriešanās šajā profesijā tieši “Latvijas Radio korī” man šķiet kā liela un reta dāvana. “Latvijas Radio koris”, kā absolūti izcila pasaules klases muzikāla vienība, vienmēr ir saistījis manu uzmanību gan koncertos, gan ierakstos. Kora repertuārs, jo īpaši jaunās mūzikas pirmatskaņojumi, ikreiz pārsteidzis no jauna un paplašinājis manu kā klausītājas muzikālo pieredzi. Mūsdienu pārsātinātajā pasaulē šāds mūzikas kolektīvs ir liels retums, tāpēc apzinos atbildību to sargāt un attīstīt. Man tas ir liels izaicinājums un caur to bezgala saistošs.”