Grammy Awards ICMA Gramophone Awards Lielā Mūzikas Balva
Izvēlne Aizvērt

Jaunumi

Top jauns koncertieraksts!

  • 2021. gada 26. maijā 80 gadi apritēja Imantam Kalniņam, vienam no latviešu mīlētākajiem skaņražiem. Latvijas Radio koris Sigvarda Kļavas vadībā komponista jubilejā
  • veiks koncertierakstu ar Imanta Kalniņa mūzikas stāstiem, izdziedātus cauri dzejniekiem.

Skanēs dziesmas, kas tapušas ar Jāņa Poruka, Ojāra Vācieša, Māra Čaklā un Broņislavas Martuževas dzeju. Dzejnieki  atšķirīgos Kalniņa daiļrades posmos  kalpojuši par māksliniecisku impulsu, iekšēju pasūtījumu, lai taptu paša komponista mūzika. Tiekšanās pēc skaistuma, mīlestība, dumpinieciskums, filozofiska vertikāle, poētiskas ilgas sasaista dzejas pasauli ar kalniņisko garu. Koncertā būs dzirdami paša Imanta Kalniņa ierunātie teksti par šiem dzejniekiem.

 ‘‘Domāju, ka dziesma ir vispilnīgākais mūzikas veidols. Mūzika pašos pamatos ir radīta dziedāšanai’’, tā Imants Kalniņš teicis grāmatā ‘‘Jauno mūzika’’. Dzirdēsim tādus skaņdarbus kā Kalniņa kora dziesmas no cikla ‘‘Desmit dziesmas ar Jāņa Poruka vārdiem’’, roka balādi ‘‘Septiņas skumjas zvaigznes’’, no kuras melodijas vēlāk izauga Ceturtā simfonija, ‘‘Es atnācu klusēdams’’, ‘‘Kur zvaigzne tā’’, ‘‘Marija, Aglonas mātei’’ un citus.

Solisti būs Jānis Strazdiņš, Dārta Paldiņa un Gundega Krūmiņa. Instrumentālais trio: Rihards Plešanovs (klavieres), Mārcis Lipskis (kontrabass), Aldis Klučnieks (flauta).

Koncerta ierakstu varēs skatīties ReTV, 10. jūlijā 22.00