Grammy Awards ICMA Gramophone Awards Lielā Mūzikas Balva
Izvēlne Aizvērt

Jaunumi

TOP MUZIKĀLS STĀSTS - EKSPOZĪCIJA “KORONETES”

Pirmatskaņojumu muzikālais stāts - ekspozīcija KORONETES piedzīvos 2022. gada 28. aprīlī Mūzikas Namā DAILE!

 

Piņģerots. Adatas. Diegu spoles, gali. Dzīpari. Stikla pērlīšu spēle. Aptumšotajā istabā maza lampiņa izgaismo galdu. Radio klusināti skan Hendelis, Bahs Mocarts. Ir nakts stunda. Edītes  Pauls- Vīgneres  rokas darina vainagu- vienu no septiņdesmit pieciem. Vainags rodas to darinot. Vainaga zināšana ir galvā. Raksts klājas krāšņi un neparasti, bet to vada arī nejaušība.  Apaļā forma ir mūžīga. 

Muzikālajā  stāstā/ekspozīcijā  ‘’Koronetes’’   Edītes Pauls-Vīgneres radīto roku darbu, vainagu  izstāde  apvienojas ar četru komponistu- Mārtiņa Brauna, Valta Pūces, Jēkaba Nīmaņa un Edgara Mākena jaundarbiem Latvijas Radio kora 12 dziedātāju balsīm un instrumentiem- perkusijām, stabulēm un kontrabasam Sigvarda Kļavas roku vadībā.   8 krāsu gammu neaizmirstamais vizuālais ceļojums savijas ar 16 mūzikas stāstiem, kurus iedvesmojuši mākslinieces krāšņajām galvas rotām- koronetēm  dotie vārdi- Ziemeļmeita, Jūsu augstība, Spīgala, Zaļactiņa, Rasa, Mazais princis, Miro, Blumbergs, Ventiņš, Kabarē, Dzintra, Brūklene, Jāņtārpiņš, Sirdspuķīte, Neaizmirsti mani. Komponistu oriģinālie mūzikas rokraksti vokalīzēs un skaņu elementos sapludināti ar vainagu roku darbu. Šajā mākslas un mūzikas piedzīvojumā vārda pieturas punktus izliks aktrise Guna Zariņa un rakstniece Nora Ikstena.

Trauslajā, bailēm un neziņas pilnajā laikā Mūzikas nama Daile jauniestudējums ‘’Koronetes’’ vizuāli krāšņajā un saturiski piesātinātajā mūzikas, krāsu un vārda pasaulē palīdzēs rast individuālu mierinājumu satraukumu pilnajā pasaulē, vienlaikus dodot vēl vienu artavu kopējā gara lūgšanā par katru no mums un visiem kopā .

Piedalās:
Guna Zariņa
Latvijas Radio koris
Instrumentālais ansamblis
Muzikālais vadītājs Sigvards Kļava

Galvasrotas - Edīte Pauls -Vīgnere                                                                     
Fotogrāfijas - Valdis Ošiņš , Grafiskais dizains – Sandra Ošiņa
Teksti - Nora Ikstena
Mūzika - Mārtiņš Brauns, Valts Pūce, Jēkabs Nīmanis, Edgars Mākens
Producente Anda Zadovska / Mūzikas nams Daile

Informācija anda@dailesnams.lv www.dailesnams.lv

Biļetes: Biļešu paradīze www.bilesuparadize.lv