Grammy Awards ICMA Gramophone Awards Lielā Mūzikas Balva
Izvēlne Aizvērt

Publikācijas

LSM
“Gaismas spēks mūzikā: Latvijas Radio koris, Sinfonietta Rīga”

Lasi vairāk

LSM.lv
“Latvijas Radio kora diriģentu Kļavas un Putniņa spēks”

Lasi vairāk

“Par mūziku, kuras būtība nav meklējama notīs un ritmos.”

Lasi vairāk

LSM.lv
“Latvijas Radio korim spoži panākumi Eiropā”

Lasi vairāk

LSM.lv
“Sigvards Kļava: Džonam Keidžam šādi pekstiņi būtu patikuši!”

Lasi vairāk

LSM.lv
“Kaspars Putniņš: Senās mūzikas ļaudis savā mentalitātē ir ļoti tuvi džeza mūziķiem.”

Lasi vairāk

LSM.LV
“Šis ciešanu laiks un ciešanu brīdis, šis kristīgais kalendārs ir ļoti sakritis ar dvēseles un sabiedrisko dzīves kalendāru. Acīmredzot esam pelnījuši, ka mums jāiziet šis ciešanu laiks, lai pēc tam saprastu, kas ir laime un brīvība.”

Lasi vairāk

“21. un 22. martā Latvijas Radio koris uzstāsies Barselonā, koncertos mākslinieciskā vadītāja Sigvarda Kļavas vadībā koris atskaņos Sergeja Rahmaņinova Vesperes un Ramona Umeta opusu Gaisma (Llum)”

Lasi vairāk

LR3 Klasika
“Ciklā "Latvijas koncertzālēs" klausāmies festivāla "Eiropas Ziemassvētki" atklāšanas koncertu "Jubilejas mesa", kas 2. decembrī izskanēja Rīgas Domā.”

Lasi vairāk

Latvijas Radio
“Piektdienas vakarā Latvijas Radio koris Rīgas Sv. Jāņa baznīcā atskaņos jaunu koncertprogrammu "Gaisma" . Koncerts būs pirmatskaņojumu piesātināts, skanēs latviešu, krievu, un beļģu komponistu mūzika.”

Lasi vairāk

LSM.lv
“Šī programma ir īsts stīginstrumentu slavinājums, jo gan Vona Viljamsa "Cīrulis augšupejošs", gan Gubaiduļinas "Saules dziesma" ir izteikti stīginstrumentu solo darbi, Latvijas Radio raidījumā "Kultūras rondo" uzsver Kaspars Putniņš. Gubaiduļinas kompozīcija ir čello koncerts, un pavadījumā ir koris un sitaminstrumenti, atzīmē dirģents: "Korim ir teksts, bet kora funkcija ir vairāk tāda, kāda bija grieķu teātrī, proti, tā ir atmosfēra, kas ietērpj stāstu, skaņas scenogrāfija, telpas veidošana, kaut kāda refleksija par to, kas notiek ap galveno personāžu – čellistu. Čellists, manuprāt, šeit spēlē svētā Franciska lomu."”

Lasi vairāk

MusicWeb International
“Nestors Kastiljone (Néstor Castiglione) Nav noliedzams, ka Keidžam patika provocēt klausītājus - no kuriem daudzi mūsdienās sagaida, ka nopietna mūzika ir nekas vairāk kā eleganti skanisks dekoratīvs fons (vai vēl ļaunāk - ideoloģisks traktējums) - bet viņa palaidnības slēpa nopietnāku mērķi. Viņš atklāja un izpētīja plašu jaunu skaņu pasauli kas līdz tam bija prāta terra incognita. Tam viņš pievienoja tālāku revolucionāru dimensiju, piespiežot gan mūziķiem, gan klausītājiem ne tikai pamanīt, bet arī pārdomāt katra respektīvo lomu mūzikas procesā, kā arī to attiecību citam pret citu, un pat pašas skaņas dabu, un to, cik plūstoša ir robeža, kas nodala skaņu no “mūzikas”. Bet vairāk par visu citu viņš bija nerimstošs skaistuma aizstāvis un radīja daļu no radikāli skaistākajiem 20. gadsimta skaņdarbiem. Šīs viņa personības nianses sastopas šajā elpu aizraujošajā albumā no izdevniecības Ondine, kurā atskaņoti daži no komponista vēlīnajiem kora mūzikas darbiem Latvijas Radio Kora izpildījumā. Kā Džeimss Pričets (James Pritchett) raksta šī albuma anotācijā, kora mūzika neliekas kā pirmā izvēle komponistam, kas reiz paziņojis, ka veltīs savu dzīvi, lai dauzītu galvu pret Rietumu harmonijas teorijas sienu.”

Lasi vairāk

LSM.lv
“Festivāla "Vīnes klasika" koncerts "Mocarta Rekviēms" Lielajā ģildē”

Lasi vairāk

Diena.lv
“Kaspars Putniņš: Dziedot mūsu balss ir kaut kas tik ārkārtīgi intīms un tuvs”

Lasi vairāk

Gramophone.co.uk
“Šis ir revolucionārs albums, kas izdziedāts ar īpašu meistarību un ir apliecinājums cilvēka gara noturībai, saskaroties ar sagraujošām nelaimēm. - Gramophone Magazine, 2023. gada novembris”

Lasi vairāk

LSM
“Sigvards Kļava: Ko tik visu ar cilvēka balsi var izdarīt!”

Lasi vairāk

LMIC
“Paziņoti Vācijas skaņu ierakstu industrijas balvas OPUS KLASSIK 2023 nominanti, kuru vidū ir latviešu mūziķi un mūzika. Četri nominētie albumi nākuši klajā Nacionālajā ierakstu kompānijā SKANi.”

Lasi vairāk

LR3 Klasika
“Latvijas Radio koris piedalījies īpašā Mocarta Rekviēma atskaņojumā Elbas filharmonijā!”

Lasi vairāk

Delfi.lv
“Marta sākumā Latvijas Radio koris uzstāsies prestižajā Elbas filharmonijā Hamburgā, Vācijā.”

Lasi vairāk

Diena.lv
“"Cilvēki nezina, kur ir Latvija, bet zina, kas ir Latvijas mūziķi," – diriģents Sigvards Kļava aicina nekautrēties par iegūto reputāciju.”

Lasi vairāk

The Whole Note
“Kad pirmoreiz izdzirdam kādu skaņdarbu, prāts uzreiz steidz salīdzināt vispārējas tematiskās līdzības - vai tas ir vairāk kā Bahs vai kā Black Sabbath; Monteverdi vai Mailss Deiviss? Lai gan šī salīdzināšanas un pretstatīšanas metode labi darbojas ar vairumu mūzikas, dažkārt klausītājs saskaras ar vienreizēju darbu, kas apvieno tik daudz dažādu stilu, ka iznākums ir reizē dezorientējošs un pārsteidzošs; šāds skaņdarbs ir arī Jura Ābola Xeniae. Jau no pirmā operas cēliena, saskaramies ar biezu dažādu ēru un atsauču vijumu, ieskaitot agra Baroka rečitatīvu, kuru pavada ģitāra un smooth jazz. Lai cik neticami tas liktos, iznākums ir reizē veiksmīgs un aizraujošs, jo, kamēr mēs ceļojam cauri šim apbrīnojamajam darbam, ne brīdi nevarēsim prognozēt, kas sekos tālāk, un šī sajūta vilina mūs tālāk nepacietīgās gaidās. Tiešām iespējams, ka klasiskās mūzikas pasaulē nav neviena līdzinieka Xeniae, jo materiāla klāsts gluži vienkārši ir pārāk plašs un daudzveidīgs, drīzāk dažādos aspektos tas līdinās grupas Pink Floyd albumam The Wall. Grūti pat vārdiem aprakstīt, cik iespaidīgs ir Latvijas Radio kora un diriģenta Sigvarda Kļavas sniegums šajā ierakstā, it īpaši ņemot vērā, ka visa opera tika ietakstīta Sigvarda Kļavas mājas pagrabā. Lai gan Ābola vārds vēl nav kļuvis plaši pazīstams pasaulē, ar Xeniae viņš atstāj milzu iespaidu mūzikas pasaulē un pierāda, ka viņš ir viens no 21. gadsimta eklektiskākajiem un aizraujošākajiem. Ļoti iesaku šo disku - ne vien tiem, kuriem tīk klasiskā mūzika, bet jebkuram mūzikas mīļotājam, jo šajā darbā tiktiešām katrs sev atradīs kaut ko saistošu. Metjū Vitfīlds (Matthew Whitfield)”

Lasi vairāk

LTV/LSM
“Miera žēlastība. Latvijas Radio koris - Francija un Itālija Rīta Panorāma trešdiena, 24. augusts. Latvijas Radio koris šajās dienās dodas koncertēt uz Franciju un Itāliju. Koncertprogrammā “Miera žēlastība” 26. augustā Vezlē Marijas Magdalenas bazilikā Francijā un 28. augustā Lana di Sotto draudzes baznīcā Itālijā skanēs Antona Bruknera kora motetes un Pētera Čaikovska ‘‘Svētā Jāņa Zeltamutes liturģija’’. Latvijas Radio koris Sigvarda Kļavas vadībā šos opusus ir ieskaņojis mūzikas namā ONDINE, un abi albumi izpelnījušies starptautisku atzinību. Ar kora māksliniekiem vēl Latvijā tikās žurnāliste Ilze Strenga.”

Lasi vairāk

LSM.lv
“Kultūrdevā viesojas Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs Kaspars Putniņš”

Lasi vairāk

LSM.lv
“2023. gada košākie muzikālie akcenti Latvijas Radio 3 "Klasika" vērtējumā”

Lasi vairāk

Delfi.lv
“Ar stāvovācijām Liepājā izskanējis koncertuzvedums Ziedonis”

Lasi vairāk

Diena.lv
“Siguldas koncertzālē Baltais flīģelis 21. oktobrī plkst. 19.00 uz skatuves atgriežas unikāls projekts”

Lasi vairāk

LSM.LV
“Renesanses un baroka garīgie dziedājumi Rīgas Sv. Pētera baznīcā”

Lasi vairāk

MusicWeb International
“"Džona Keidža Kora darbi" ir tikpat izsmalcināts un efektīvs kora skaņdarbu kopums kā visi pazīstamākie Haidna un Mocarta kora darbi. Citiem vārdiem sakot, Latvijas Radio koris panāk integritāti un mērķtiecību - it kā mūzika vienmēr būtu skanējusi tieši tā, kā to paredzēja Keidža uzstājīgā "harmoniskā amnēzija".”

Lasi vairāk

SATORI
“Pirmoreiz Latvijā notiks ceļojošais festivāls "Baltijas mūzikas dienas”

Lasi vairāk

ONDINE
“TRĪS NOMINĀCIJAS BBC MŪZIKAS ŽURNĀLA BALVAI 2023! Ondine ir sajūsmā par TRĪS nominācijām šī gada BBC Music Magazine Balvās! Pirmā nominācija paredzēta Latvijas Radio kora ieskaņotajam Džona Keidža kora albumam kategorijā "Choral Award":”

Lasi vairāk

LSM
“Par Latvijas Radio kora Japānā pieredzēto un gaidāmo koncertprogrammu "Gaisma", kura veidojusies ap katalāņu komponista Ramona Umeta jaundarbu "Gaisma" un kurā skanēs vairāki pirmatskaņojumi, Kultūras rondo saruna ar Latvijas Radio kora māksliniecisko vadītāju un diriģentu Sigvardu Kļavu.”

Lasi vairāk

Deutschen Schallplattenkritik
“NOMINĀCIJA ! Latvijas Radio kora albums John Cage Choral Works saņemis nomināciju Vācijas kritiķu Preis der Deutschen Schallplattenkritik gada balvai Jahrespreise 2022 šī gada labāko klasiskās mūzikas albūmu kategorijā.”

Lasi vairāk

www.planethugill.com
“"Traki pavedinošs polistilistisks ekstravagantums" – tā Roberts Hjugils no Planet Hugill savā recenzijā nosaucis Jura Ābola operu XENIAE, ko ieskaņojis Latvian Radio Choir.”

Lasi vairāk